Opět je tady čas chřipek. Přeplněné autobusy, metro, teplota kolem bodu mrazu to vše nahrává chřipce. Stačí jedno kýchnutí a… Už se vše kapénkovou infekcí šíří přímo rychlostí blesku.

Vše začíná rýmou! Odřený nos, ze kterého teče jako z kohoutku? Jak na rýmu?

Pomůže vám HA! HA znamená hyaluronic acid – kyselina hyaluronová. Má vynikající vlastnosti při vázání vody, na jeden gram kyseliny lze navázat až jeden litr vody. Je to tělu vlastní látka – přirozeně tvoří významnou součást nosních sliznic, kloubních chrupavek, kůže, pupečníku... Od jejího objevení v roce 1934 získává stále na významu a zvláště v posledních deseti letech vzrostlo její využití v lékařství i kosmetice. Nejdříve se začala používat při léčbě artrotických změn. Pomáhá proti suchým očím jako součást tzv. umělých slz. Protizánětlivé a regenerativní vlastnosti HA jsou využívány v dermatologii na podporu hojení ran.
V estetické chirurgii se používá na jemné vyhlazení pleti, vrásek, formování obrysu a zvětšení objemu rtů, v kosmetice se přidává do kvalitních hydratačních krémů. A nově se stala součástí boje s rýmou a nachlazením.

Prvním produktem na rýmu a nachlazení, který využívá vlastností kyseliny hyaluronové, je novinka Olynth HA se zvlhčujícím účinkem. Účinný a zároveň šetrný nosní sprej spojuje xylometazolin a natrium-hyaluronát, sodnou sůl kyseliny hyaluronové. Léčivá látka xylometazolin zmenšuje otok sliznic, a tak zlepšuje uvolnění hlenů a usnadní dýchání nosem. Natrium-hyaluronát sliznici zvlhčí a zvláční, čímž zabraňuje jejímu dalšímu vysychání. Tím se vytváří optimální prostřední pro hojivý proces. Novinka navíc neobsahuje konzervační látky. Přípravek účinkuje téměř okamžitě, do 5–10 minut, pocítíte komfort, který trvá až 12 hodin. Jedna dávka nosního spreje se aplikuje maximálně 3x denně do každé nosní dírky.

Nový Olynth HA se zvlhčujícím účinkem je k dostání ve dvou koncentracích: Olynth HA 0,1 % je určen pro dospělé a děti od 7 let a Olynth HA 0,05 % je vhodný pro děti od 2 let do 7 let.
Doporučená maloobchodní cena: Olynth HA 0,1 % 85,40 Kč a Olynth HA 0,05 % 80,00 Kč.

Více informací najdete na www.svobodapronosy.cz

Olynth® 0,05 % a Olynth® 0,1 % obsahují xylometazolin. Před použitím si pozorně přečtěte příbalový leták. O případných rizicích a nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Přípravek je volně dostupný bez lékařského předpisu.

 

Reklama