image.png Foto: Bontonfilm

Není žádným tajemstvím, že pohádkový film režiséra Václava Vorlíčka si získal kromě naší domoviny obrovskou popularitu i v jiných koutech Evropy. Pravidelně se vysílá v Německu, Francii nebo Norsku. A právě Norské království se letos postaralo o remake kultovní české pohádky. 

Film byl natočen se souhlasem Václava Vorlíčka, který před svou smrtí odmítl nabídku na režii filmu především proto, že by podle svých vlastních slov už nikdy nenašel druhou Libušku Šafránkovou. Norská televize vsadila v případě hlavní představitelky na mladou zpěvačku Astrid S., která přiznala, že role Popelky pro ni bude velkou výzvou, neboť se kvůli ní musela naučit jezdit na koni a střílet z luku. Astrid také v rozhovoru pro norská média uvedla, že vidí v postavě Popelky symbol feminismu a odvážné ženské síly. Od filmu si slibuje, že by mohl oslovit především ženské publikum. „Ženy uvidí, že každá může být statečná jako Popelka,“ uvádí.

V Norsku je popularita „Tří oříšků“ tak velká, že když se v roce 2015 objevila na internetu falešná zpráva ohledně stažení Popelky z vánočního vysílacího času z důvodu necitlivosti vůči lidem trpícím alergií na ořechy, tisíce diváků kontaktovalo norskou veřejnoprávní televizi se stížností. Později se ovšem ukázalo, že jde pouze o žert.

Česká kina uvedou severské podání Tři oříšků pro Popelku premiérově 23. prosince. Diváci se mohou těšit na hlas původního českého prince Pavla Trávníčka, který se ujal dabingu jedné z rolí.

Zdroj článku: Tiskové materiály, Bontonfilm, irozhlas.cz

Reklama