posten.jpg

Foto: Posten

Když Harry potkal Santu, jak se jmenuje vánoční reklama norské státní poštovní služby, může připomínat názvem romantickou komedii z roku 1989 Když Harry potkal Sally s Billym Crystalem a Meg Ryan v hlavních rolích. Harry a Santa se setkávají každé Vánoce řadu let a pomalu si mezi sebou vytvářejí pouto. Ale Santův nabitý program umožňuje vždy jen letmá setkání, dokud se nedomluví s norskou službou Posten, aby mu pomáhala doručovat dárky. Konečně tak může s Harrym trávit více času. V závěrečné scéně dochází dokonce i na polibek.

„Letos je to všechno o lásce – s důrazem na fakt, že v roce 2022 uplyne 50 let od dekriminalizace homosexuality v Norsku,“ uvedl Posten k vydání reklamy. „Kromě toho, že ukážeme flexibilitu našich služeb, chtěli jsme je také umístit do společensky relevantního prostředí.“ Reakce na reklamu byly dle mluvčí poštovní služby v drtivé většině pozitivní.

Mezi těmi, kteří se k reklamě veřejně vyjádřili, byl i bývalý americký velvyslanec v Dánsku Rufus Gifford, který je sám gayem. „Miluji Skandinávii. Představte si, že by americká pošta zveřejnila takovou reklamu,“ napsal na Twitteru.

Zdroje: Posten, youtubový kanál Postenu, Twitter Rufuse Gifforda

Reklama