Společnost Nord Anglia Education navázala spolupráci se světově proslulou uměleckou školou Juilliard School a ve spolupráci se specialisty a za podpory absolventů z Julliardu vytvořila nové umělecké osnovy. The English International School Prague (EISP) je jedou z deseti škol, která se v rámci pilotního programu zapojí a rozšíří nabídku hudební a dramatické výchovy prostřednictvím inovativní struktury, rozvrhu a přístupu.

Nord Anglia Education

U příležitosti zavedení nových uměleckých osnov Nord Anglia vydala krátkou studii Excellence through inspiration (Inspirací k dokonalosti) – která vykládá význam inspirace ve vzdělávání, jak konkrétně hudební a dramatická výchova může pomoci studenty inspirovat. Studie se dále zabývá problematikou současného vzdělávání a narůstající posedlostí srovnávacími tabulkami, která redukovala školy po celém světě na „zkouškové továrny“.

Nord Anglia je přesvědčena, že povinností vzdělávacích institucí je studenty inspirovat a napomáhat jejich kognitivní stimulaci a rozvoji. Právě proto Nord Anglia začala úzce spolupracovat s Juilliardem, světově proslulou uměleckou školou. Výsledkem jsou inovativní osnovy, které vytvořili odborníci na školní osnovy a hudbu jak v Juilliardu, tak v Nord Anglia Education. Základním cílem osnov je rozvíjet kulturní gramotnost studentů a jejich klíčové dovednosti, například disciplínu, kreativitu a sebedůvěru. 

jazyk                                                                                    

Hudební osnovy jsou uzpůsobené pro všechny studenty, ne jen pro ty, kteří se chtějí naučit hrát na hudební nástroj nebo se v hudebním oboru realizovat. Osnovy jsou založené na repertoáru 12 klíčových děl, který zahrnuje široký kulturní záběr, plejádu žánrů a historických období.

Stephen Rogers, ředitel EISP, uvedl: „Na osnovách hudební a dramatické výchovy, které vznikly ve spolupráci Nord Anglia a Juilliardu, mě nejvíc fascinuje, že jsou určené všem našim studentům, ne jen elitním hudebníkům. Například koncem roku už bude každý žák EISP studovat hudební výchovu a ta je tu jedním z klíčových předmětů až do čtrnácti let. A učit se budou z osnov, které vznikly ve spolupráci s nejlepšími ze světových hudebních pedagogů.“

Spolupráce mezi Nord Anglia a Juilliardem se v nadcházejících měsících bude nadále vyvíjet. Ve vybraných školách budou od počátku roku 2016 zahájeny soukromé hodiny hudby s absolventy Juilliardu a certifikovanými učiteli. Následovat bude letní program hudební a dramatické výchovy. V nadcházejících letech přijdou do škol provozovaných společností Nord Anglia rovněž osnovy pro divadlo a tanec.

Joseph W. Polisi, prezident Juilliard School, dodal: „Spolupráce s Nord Anglia skýtá jedinečnou příležitost nabídnout žákům škol Nord Anglia šanci naučit se něco od nejlepších učitelů, které jim obě instituce mohou nabídnout.“

Reklama