Dobré ráno všem, líbí se mi již zmiňované Vratné láhve, líbí se mi oddychové filmy typu Medvídek, Dívka v nesnázích, Pelíšky, nepohrdnu ani filmy s herci jako byl pan Hrušinský apod.

Ale jednoznačně z českých filmů u mne vítězí Želary. Nebudu vypisovat o co se jedná. Ti, kteří tento film s Aňou Geislerovou neviděli, se mohou podívat např. na www.csfd.cz a tam si vyhledat nejen o čem příběh je, ale i názory jiných diváků. Nebo jsou k dispozici stránky http://www.ceskatelevize.cz/specialy/zelary/index.php. Popravdě, já ani nevím co bych měla napsat. Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem nadšená. Když jsem ho viděla podruhé, potřetí, počtvrté....pocity už byly víceméně smíšené, ale vždycky, vždycky mi ukápla nějaká ta slza a vždycky jsem si říkala a říkám, jak můžeme být šťastní, že jsme to my, ty mladší ročníky nezažily. Po každé, když vidím Jozu ležet u těch bažin nebo když se Hanulka vrací po několika letech na místo, kde s Jozou žila a uvidí tam Lucku...po každé se mi srdce zachvěje takovým zvláštním způsobem... O tomhle filmu se prostě psát nedá...marně si lámu hlavu tím, jak Vás oslovit, ale nejde to. Ten film se prostě musí vidět... Můžete cítit strach z neznáma, ze smrti. Ale také Vás může pohltit radost z přírody, ze vztahů lidí, nebo když Joza udělal Hanulce novou podlahu...Lleennaa

Lleennoo, napsala jsi to moc hezky, nejsou třeba splňovat žádnmé závazné osnovy. Simona

 

Pošlete nám svou nominaci na Českého lva čtenářek Ženy-in. Máte šanci získat DVD filmu Protektor a navíc se váš film zúčastní velké ankety o absolutního vítěze. Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama