Ve čtvrtek, 22. ledna, byly vyhlášeny nominace na nejprestižnější filmové ceny – Oscary – za rok 2008.

Mezi nominovanými se objevila řada filmů, které Bontonfilm již v českých kinech uvedl anebo se je chystá divákům představit v nejbližší době. Pět nejvýznamnějších titulů Vám představujeme:

Milionář z chatrče – Slumdog Millionaire získal 10 nominací na Oscara!

Mezi čerstvě vyhlášenými nominacemi na Oscara získal film Milionář z chatrče hned deset z nich. Snímek je nominován například v kategoriích nejlepší film, režie, adaptovaný scénář, kamera, střih, hudba, píseň, zvuk …

Snímek režiséra Dannyho Boylea (Trainspotting, Pláž, 28 dní poté, Sunshine) přináší příběh chudého indického mladíka Jamala Malika (Dev Patel), který stojí před pohádkovou výhrou ve vědomostní soutěži Chcete být milionářem? Musí však odpovídat nejen na soutěžní otázky, ale i na to, jak se on, chlapec ze světa naprosté bídy a nevzdělanosti, dostal k správným odpovědím.

Film už posbíral čtyři Zlaté glóby (za nejlepší film, scénář, režii a původní hudbu).

Milionář z chatrče  má českou premiéru 26. února.

 

Duel Frost/Nixon – drama usiluje o pět Oscarů

„Je to intenzivní gladiátorský souboj, v němž jsou jedinými povolenými zbraněmi slova a myšlenky,“ říká autor scénáře filmu a původní divadelní hry Peter Morgan (Poslední skotský král, Královna).

Film Duel Frost/Nixon režiséra Rona Howarda popisuje přípravu a průběh série rozhovorů populárního televizního moderátora Davida Frosta (Michael Sheen) s bývalým americkým prezidentem Richardem Nixonem (Frank Langella). Jejich rozhovor byl napínavý jako ten nejprestižnější boxerský zápas a měl i stejný cíl – udělit tomu druhému smrtící K. O.Film je nominován v kategoriích nejlepší film, režie, herec v hlavní roli (Frank Langella), adaptovaný scénář.

 

Film Duel Frost/Nixon můžete vidět v kinech od 19. února.

 

Výměna – Changeling  je nominována na tři Oscary

„Vzal jsem si scénář do letadla a hned po přečtení jsem věděl, že to chci točit. Mám rád skutečné příběhy, zvlášť když působí neskutečně,“ popisuje herecký a režisérský veterán Clint Eastwood svou reakci na první setkání s neuvěřitelným příběhem bojovnice Christine Collins.

A právě za ztvárnění této ženy je Angelina Jolie nominována v kategorii herečka v hlavní roli. Další dvě nominace jsou v kategoriích kamera a výprava.

Film Výměna běží v českých kinech už od 8. ledna.

 

 Nouzový východ – Revolutionary Road má tři nominace

Tři nominace získal také snímek Nouzový východ: Za nejlepšího herce ve vedlejší roli (Michael Shannon), kostýmy a výpravu. Nouzový východ je adaptací stejnojmenného slavného románu amerického prozaika Richarda Yatese.


Režisérem filmu je Sam Mendes, který svého Oscara získal v roce 1999 (Americká krása), v hlavních rolích se spolu po delší době opět setkali Leonardo DiCaprio a Kate Winslet.

 

Film Nouzový východ přichází do kin 29. ledna.

 

Baader Meinhof Komplex – nominace na nejlepší cizojazyčný film
Film popisuje příběh německé teroristické skupiny RAF (Die Rote Armee Fraktion) vedené studenty Andreasem Baaderem, Gudrun Ensslinovou a novinářkou Ulrike Meinhofovou. Levicová organizace RAF chce bojovat za lepší budoucnost světa a skončí jako skupina vraždících teroristů.


Film režiséra Uliho Edela událost popisuje s téměř dokumentární přesností a věrohodností.

 

Film Baader Meinhof Komplex bude do kin uveden 9. dubna

Reklama