Manikúru svým rukám dopřáváte pravidelně, ale na nohy zapomínáte? Velká chyba. Péče o nohy by neměla opomíjet žádná z nás, zejména teď, když svá chodidla budeme celé léto ukazovat v sandálkách, střevíčkách a jiných otevřených botách.

 

pedikura

Říká se, že si slavná módní návrhářka Coco Chanel nikdy nelakovala nehty na rukou, za to na nohou vždy. Věděla totiž, že pohled na krásně upravené nožky je nesmírně důležitý. A řeč není jen o hezké barvě laku, ale zejména o zdravě vypadajících chodidlech. Uznejte sami, zrohovatělé paty, kuří oka, zarůstající nehty a jeden puchýř vedle druhého, takhle by ženské nohy prostě vypadat neměly, že ano? Takže, proč si pedikúru dopřávat v pravidelných dávkách? Ptaly jsme se přímo u zdroje, Ivy Kořínkové, specialistky na pedikúru, ze salonu NEHTY-NEHTY.

Proč bychom měli chodit na pedikúru pravidelně?
Pravidelná péče o nohy patří do celkové péče o naše tělo. Tak jako chodíme ke kadeřníkovi, ke kosmetičce nebo k lékaři na pravidelné prohlídky, měly bychom věnovat stejnou péči i našim nohám. Nohy nás nosí celý život a často na ně zapomínáme. Díky pravidelné návštěvě pedikúry můžeme snížit vysoké riziko vzniku různých kožních a ortopedických onemocnění. Na druhou stranu máme takové motto: i v zimě bychom měli být připravení – nazout si boty s otevřenou patou i špičkou…

pedikura

Co se děje s chodidly v případě, že tuto proceduru zanedbáme?
Zanedbání péče může vést k rozvoji různých kožních onemocnění, bolestivých a nehojících se prasklin na patách, k zarůstání nehtů, bolestí zad či nevratným deformitám chodidla. U diabetiků nesmíme zapomenout na rozvoj diabetické nohy.

pedikura

Proč si raději dopřát profesionální služby než si dělat pedikúru doma?
O nohy si můžeme pravidelně pečovat doma, ale nic se nevyrovná ošetření od zkušené pedikérky. V salonu dochází k odbornému ošetření celých nohou odborným personálem a profesionálními přístroji. Klientky mohou při péči odpočívat a uvolnit se od každodenního stresu a po skončení péče zažívá pocit úlevy a psychické pohody. Domácí pedikúrou si můžeme sami i ublížit. Ať už častým broušením plosek, seřezáváním otlaků či špatným stříháním nehtů. Nejlepší je, když klient respektuje naše rady a své nohy se doma stará v rámci doplňující péče.

pedikura

Jaké jsou nejčastější problémy, které se na pedikúře řeší?
Na pedikúře si všímáme celkového stavu nohou. Na nehtech sledujeme počáteční projevy plísňového onemocnění, zarůstání nehtů nebo různé deformace nehtové ploténky. Na ploskách nejčastěji ošetřujeme zrohovatělou pokožku, praskliny pat, otlaky nebo kuří oka. Všímáme si i možného výskytu virových bradavic. Často nacházíme na ploskách nebo mezi prsty pigmentové névy-znaménka a doporučujeme kontroly u dermatologa. V našem salonu se zaměřujeme na prevenci, léčbu ale i poskytnutí rady v případě jakéhokoliv problému.

pedikura

Jaký je rozdíl mezi mokrou a suchou pedikúrou?
U mokré pedikúry se namáčí nohy do připravené lázně se změkčujícími přípravky a poté se sklalpelem nebo krédem seřezává zrohovatělá a odumřelá kůže. Při neodborném ošetření může dojít ke vzniku poranění, které je doprovázeno bolestivými projevy. U suché pedikúry probíhá ošetření nohou nasucho pomocí frézek, které mají různý tvar, velikost a funkci. Je zde menší riziko poranění, proto je tato metoda šetrnější.

pedikura

Jak poznáme dobrou pedikérku?
Velice těžko! Každý člověk má jiné potíže, nároky a priority, a proto volí ošetření dle svých možností.  Z mé zkušenosti vím, že si člověk vybírá pedikérku podle osobního dojmu a zároveň dle znalostí v jejím oboru. Pedikérku, která ho vyslechne, poradí, správně a šetrně ošetří a doporučí následnou péči. V podstatě jsou nejdůležitějšími faktory znalosti oboru nejen v oblasti „pedi“, ale i podologie, kožního lékařství, fyzioterapie, její praxe, neustálá orientace v nových technologiích a v doplňcích péče. Jde také o osobní přístup a empatii s klientem. 

pedikura

Mohlo by vás zajímat:

Reklama