Ano, sice existují pedikérky, které se nám o naše nožky postarají, ale proč vyhazovat peníze, když stejnou službu vám poskytnou i produkty, které máte doma? Vyzkoušejte naše zaručené fígle pro krásné a zdravé nohy.

Už umíme udělat vyživující zábaly na vlasy, pleťové masky pro rozzářenější pokožku a lázně pro hebké ruce. Na co ale rozhodně nesmíme zapomenout, jsou naše nohy. Když se na ně podíváte, je jasné, že jsou nejdůležitější částí našeho těla. Drží celé tělo, a jsou proto také nejvíce namáhané, obzvláště pak v letním období. V horkých dnech naše nohy opravdu trpí, otékají, vysušují se a jsou vystavovány různým nástrahám, jako jsou různé plísně. Proto si najděte alespoň chvilku svého času a věnujte jim péči, kterou si jednoznačně zaslouží. Myslete na to, že to děláte především pro sebe. Jakmile totiž ulevíte nohám, pocítíte to na celém těle.

nohy

„Když si chceš uchovat krásné nohy, musíš dovolit, aby ti je masírovaly mužské pohledy. ”
Marlene Dietrichová

Koupel pro unavené nohy

Příprava koupele je velmi jednoduchá. Do připraveného lavoru nasypte tři lžíce mořské soli. Na plotně ohřejte mléko, které pak nalijte do lavorku, a koupel máte hotovou. Pak vložte nohy a relaxujte alespoň dvacet minut. Pak osušte a můžete nohy nakrémovat či namazat olivovým olejem. Tím dodáte nohám potřebnou regeneraci.

Lázeň pro horké letní dny

Máta má blahodárné účinky po všech stránkách, můžete si z ní připravit lahodný čaj i chladivou lázeň pro vaše chodidla, která zbaví nepříjemného podráždění a svědění. Navíc nohy i příjemně ochladí, což se bude hodit v parném počasí. Do litru vroucí vody hoďte tří až čtyři hrstky mátových listů a nechte povařit. Poté odvar nechte ochladit a pro opravdu ledovou lázeň můžete přidat i pár kostek ledu. Přelijte do vaničky a ponořte nohy, po patnácti minutách můžete nohy osušit. Uvidíte, jak se budete cítit plná nového života.

Exotický zábal

Pro tento zábal budete potřebovat jeden plod zralé papáji. Rozkrojte papáju na půl a vydlabejte do připravené mističky. Pak vidličkou směs rozmělněte na kašičku, do které přidejte lžíci olivového oleje a vše dobře promíchejte. Připravenou směs naneste především na ztvrdlou kůži, zabalte nohy do mikrotenového pytlíku a navlékněte teplou ponožku. Díky teplu se směs rychleji vstřebá. Po cca dvaceti minutách můžete chodidla opláchnout, pro ještě intenzivnější hydrataci namažte krémem.

Zábal pro lehké nohy

Pokud máte pocit, že vaše nohy jsou těžké a už prostě nemohou, vyzkoušejte zázračný kofeinový zábal. Připravte si půl hrnku mleté kávy a olivový olej. Do hrnku s kávou přidejte lžíci a půl oleje, směs zamíchejte, pak zahřejte v mikrovlnce. Aplikujte na umyté nohy, ideálně i po peelingu a zabalte do potravinářské folie, pro udržení tepla můžete přes nohy přehodit ručník. Vyčkejte dvacet minut a můžete omýt, vaše nohy pak budou jako nové.

Osvěžení a úleva

Zdali máte volno a nevíte, co s časem, třeba i o víkendu, vyzkoušejte zábal a koupel pro úplnou regeneraci vašich nohou. Nejdříve najděte v šuplíku nějaké staré ponožky, které nebudete potřebovat. Pak nastrouhejte jednu salátovou okurku, do které přidejte lžíci medu, vše pořádně zamíchejte a naneste na nožky. Poté nasaďte ponožky, měla byste vydržet alespoň dvacet minut ležet a mít nohy nahoře. Ponožky po uplynutí doby sundejte a opláchněte v octové lázni. K té vám poslouží hrnek octa, který nalijete do připravené vaničky, a přidáte vlažnou vodu. Po umytí je dobré nohy promazat olejem nebo mastnějším krémem.

„Řeknete-li ženě, že má krásné oči, hned vás upozorní, že ani nohy nemá špatné.”
Alfred de Musset
Reklama