V této novince si můžete přečíst příspěvek čtenářky Simič na dnešní téma: Nočník a záchůdek. Zasílání příspěvků již skončilo, ale k vydání toho mám ještě dost - nočníkové téma tedy rozhodně nekončí!

Další zkušenost s učením dětí na nočník zaslala čtenářka Simič, nebo spíše úvahu...


Krásný nočníkový den.
Děti jsou holt věčné a vděčné téma,ať se jedná naprosto o cokoliv.Myslím,že by nebylo od věci všechny rady a zkušenosti od všech maminek sesbírat a vydat knihu.Ta dnešní by mohla nést hrdý název:NOČNÍK-DĚTSKÝ (NE)PŘÍTEL.Dnešní děti jsou poněkud líné vykonávat potřebu někam jinam než do plenky.Proč taky,že?Skoro všechny vyrostly na pamperskách,které hlásí do světa,že udrží dítko nekonečně dlouho v suchu a pohodlíčku.Tak děti jsou spokojené,nemají nepříjemný pocit vlhka a mokra mezi nožičkama.Některé děti neřeší ani to,že tam mají i jinou hmotu než tu tekutou a mnohé si v tom i libují.
Já mám naštěstí letní děti.A musím se zarděním přiznat,že ani jedno z nich jsem nenaučila na nočník já.Staršího syna to naučil náš pes-fenečka.Když bylo venku hezky a teplo,běhal po zahradě nahatý.Při hře se psem si všiml,že pejsek semtam čopne a čůrá nebo kaká.A jelikož byli kamarádi a pořád spolu,náš synáček se chodit venčit spolu s pejskem.Sice čůral v podřepu,ale čůral.Když jsem vysledovala,že se hodlá i vykakat,rychle jsem mu pod zadeček nastrčila nočník a on se vykakal.Sklidili pochvalu oba.Pes dostal kostičku,synáček lentilky.Tak jsme to praktikovali několikrát a syn se tak v roku a třičtvrtě naučil používat nočník běžně a pak i doma.Jenom nechtěl kakat v koupelně,ale vždy si nočník přenesl k nějaké pokojové kytce(asi mu to připomínalo strom,ke kterému chodili čůrat spolu se psem).
Mladší dceru zase naučil na nočník právě náš starší synek.Holčička je opička,co vidí u brášky,musí dělat taky.A tak si syn vždycky vezme starý hrnec,dcerka nočník,sednou si,hrají si třeba hodinu.Holčička má 20 měsíců a už se jí to několikrát podařilo,vykakat se do nočníku.Problém máme akorát v tom,že odmítá čůrat v sedě,ale zásadně ve stoje,jako její velký bratr.Ale máme přece pejska-učitele,tak snad se zase začne opičit po ní a bude čůrat tak,jako ona.
V žádném případě to nehrotím a nešílím,že dítě nepoužívá nočník už v roku.Když dítě nenutíte,přijde na to samo-a to je asi ten zakopaný pes.Dítě chce být důležité a mít pocit,že to ono objevilo,že se čůrá a kaká na nočník!!!

Krásný den,
vaše Simič

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. března 2011: Nočník a záchůdek

Zasílání příspěvků k dnešnímu nočníkovému tématu již skončilo. Okolo 16.00 hodiny se dozvíte, která čtenářka za svůj příspěvek obdrží následující dárek: Krásnou (asi třiceti centimetrovou) hračku ze sady Barbie: Ken FASHIONISTAS.

Ken

Reklama