60b89b7f5dea9cl.jpg
Foto: Shutterstock

Ani v pětasedmdesáti letech si známá zpěvačka neodpustí extravagantní a výstřední modely, ve kterých nechává vyniknout štíhlou postavu i své silikonové poklady. Nešetří ani s make-upem a doma má kolem 400 paruk, které střídá podle nálady. Svůj umělý vzhled si moc dobře uvědomuje, ale je se sebou spokojená.

Nejen o tématu umělé krásy se Dolly Parton rozpovídala pro magazín WSJ. Jedním z jejích základních pravidel, jak vypadat pořád dobře, je, že se před spaním neodličuje. Country legenda to zdůvodnila tím, že přeci musí být upravená, kdyby ji v noci něco vyhnalo z postele, například nějaká přírodní katastrofa, zemětřesení apod. Neznamená to ovšem, že se o svou pleť nestará. Hloubkové odlíčení a péči jí dopřává každé ráno. Potom ale hned nanese další vrstvu make-upu.

Dermatoložka Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology zastává názor, že by se ženy měly odličovat ideálně dvakrát denně – ráno i večer, přičemž večerní odlíčení je důležitější. Pro svěží a zdravější pokožku je nezbytná i správná technika.

„Odličujeme se zpravidla ve dvou až třech vrstvách. V závislosti od stupně znečištění. Nejvíce pozor si dávejte v oblasti očí. Zde jen lehce přiložte na několik sekund navlhčený tampónek, kterým pak zachycený obsah jemnými pohyby setřete do stran. Stírat pokožku je dobré vždy směrem proti gravitační síle, abychom ji nepodporovaly.  Drhnutí může způsobit zarudnutí a přispívá k tvorbě očních vrásek. Nosíte-li voděodolné řasenky, použijte přípravky, které obsahují oleje," říká MUDr. Lucia Mansfeldová z Perfect Clinic Dermatology. 

Zpěvačka se netají ani tím, že si nepotrpí na drahou dekorativní kosmetiku. S oblibou sahá po běžných značkách, které se prodávají v drogeriích, a stejné produkty používá už léta. I když je zrovna doma, dává si záležet na oblečení. V teplácích ji prý neuvidíte.

Zdroj: WSJ, Independent, Perfect Clinic Dermatology

Reklama