ubytování v sudech

Patříte mezi milovníky netradičních zážitků? Máte rádi kvalitní víno a dobré jídlo? Pak pro vás máme výletní tip na jižní Moravu. V jednom rodinném vinařství v Klentnici před několika týdny otevřeli obytné sudy. Spaní jako v bavlnce přímo na vinici.

Na Vinařství pod Hradem jsem narazila úplnou náhodou díky facebookové reklamě. Vyskočily na mě totiž obytné sudy. Podle fotky nadýchané peřinky, útulné záclonky a to všechno přímo uprostřed moravské vinice. To bych nebyla já, abych nechtěla tohle netradiční ubytování vyzkoušet. Jaké to asi je spát v sudu?

Vinařství pod Hradem

Protože jsem žena činu, tak jsem neváhala ani chviličku a noc v sudu jsem si domluvila se spolumajitelkou vinařství Romanou. Vyrazili jsme si na výlet s celou rodinou. Do jednoho sudu s dvojlůžkem rodiče a do sudu s oddělenými postelemi děti.

Vinařství pod Hradem

Vinařství najdete v jihomoravské obci Klentnice, přímo pod zříceninou hradu Sirotčí. Kousek od vesnice je nádrž Nové Mlýny, kterou vidíte i z vinice. Po probuzení v sudu se vám naskytne nádherný výhled na vycházející slunce na vodou. Znáte větší romantiku?

Pálava

V okolí je spousta možností kam se vypravit na výlet. Pár kilometrů vzdálený Mikulov, pálavské kopce, Děvín nebo termální koupaliště v nedalekém rakouském Laa. A to jsem určitě nevyjmenovala všechno. I do nádherné Lednice je to odtud jen kousek. Jedna noc, kterou jsme v sudech strávili, určitě není dost a proto se chystáme na další návštěvu na podzim.

ubytování v sudu

Kromě zajímavého ubytování jsme ochutnali vína, které tady, v malém rodinném vinařství, vyrábějí. Romana i Radim, oba majitelé, dávají přednost kvalitě vína před kvantitou. Proto opravdu pečlivě dbají nejen na výrobu vína, která probíhá těmi nejšetrnějšími moderními metodami, ale také na péči o vinohrady a výběr hroznů.

vinohrad

Víno zraje v dubových sudech i nerezových tancích. Při degustaci a návštěvě sklípku můžete obdivovat krásné podzemní prostory, které jsou vymazlené do posledního detailu.

Vinařství pod Hradem

I posezení venku je vyladěné a stylové. Všude kvetou a voní levandule.

Vinařství pod Hradem

Na webu vinařství si můžete vybrat různé druhy degustačních akcí. Kromě těch na objednávku a na klíč, pořádají majitelé také často akce, kde probíhá snoubení jídla a vína.

degustace

Podtrženo sečteno. Jeden sud pro dvě osoby vás na jednu noc bude stát 1000 Kč. V ceně máte košík s vínem a občerstvením, zapůjčení ručníků, baterky (ta je na vinici nutná) a naprosto úžasně nadýchané peřinky v sudu :-) Za tuto cenu dostanete krásný zážitek. Velice pohodlné spaní přímo na vinici, usínání za úplného ticha (jediné co se občas ozývá je různá zvěř) a probuzení do naprostého ráje.

Jako bonus navíc vás čeká velice příjemná péče majitelů Romany a Radima, kteří umí nejen dobré víno vyrábět, ale také o něm krásně povídat. My už máme naplánované další dva výlety na toto úžasné místo a jeho návštěvu doporučuji i vám.

Dobrou noc :-)

dobrou noc

Reklama