Český národní symfonický orchestr ve středu v pražském Obecním domě za doprovodu zpěvačky Mary Carewe uvede skladby z filmové série o Jamesi Bondovi. Koncert je součástí pátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms.

Orchestr pod vedením dirigenta Carla Davise odehraje známé melodie, které filmová dobrodružství Jamese Bonda doprovázejí již téměř 50 let. Program koncertu posluchače chronologicky seznámí s jednotlivými epizodami divácky populární série. James Bond Night tak odstartuje hudbou z filmu Dr. No. Následovat budou fragmenty z bondovek Srdečné pozdravy z Ruska, Goldfinger nebo V tajné službě jejího Veličenstva. V první části koncertu nebudou chybět ani legendární písně Diamonds are Forever (Diamanty jsou věčné) a Agent, který mě miloval (The Spy Who Loved Me).

Druhá část vystoupení posluchače zavede do 80. let, kdy série o agentovi 007 pokračovala filmy Moonraker, Muž se zlatou zbraní nebo Povolení zabíjet. Nejnovější bondovky připomene například píseň Golden Eye (Zlaté oko), kterou nazpívala Tina Turnerová, nebo The World is not Enough doprovázející snímek Jeden svět nestačí v podání kapely Garbage.

Pátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms se koná v Praze od 17. července do 2. srpna. Série osmi tematicky laděných koncertů je určena nejen milovníkům klasické hudby, ale také příznivcům jazzu a filmových melodií.

Reklama