Chtěly byste strávit noc na nějakém neobvyklém místě? Co tak se ubytovat ve starobylém klášteře prosyceném vůní tajemna? V posledních letech bylo u nás zrekonstruováno velké množství těchto duchovních památek, které kromě zajímavých prohlídek nabízí právě i ubytování.

Vybrali jsme pro vás pět zajímavých tipů – míst, kde můžete rozjímat, ale také třeba popíjet klášterní pivo... A hřešit? No, to záleží, s kým pojedete.

Břevnovský klášter  v Praze

f

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí a v této nově zrekonstruované barokní budově, která nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha Adalberta, se můžete ubytovat v jednom z 23 pokojů.
V areálu kláštera se nachází také oblíbená restaurace Klášterní šenk.

h

www.brevnov.cz

Hostel Opatství Želiv

z

V prostorách prelatury premonstrátského kláštera Želiv sídlí hostel Opatství Želiv, který nabízí ubytování v historických prostorách téměř 900 let starého Želivského kláštera.
V klášteře se může ubytovat až 100 hostů ve dvojlůžkových i vícelůžkových pokojích.
Součástí klášterního areálu je také Želivský klášterní pivovar, který vyrábí tradičním způsobem šest druhů piv.
Návštěvníkům je zde nabízen i program duchovní obnovy, realizovaný bratry kanonie premonstrátů v Želivě.

pok

www.zeliv.eu

Klášter premonstrátů v Teplé

kl

Na řece Teplé, nedaleko Mariánských Lázní, leží klášter Teplá. Proslulý premonstrátský klášter, založený v roce 1193!  I v tomto klášteře se můžete ubytovat a ve volných chvílích rozjímat nebo se projít historickým parkem s rybníkem a křížovou cestou. V klášterním rybníku se můžete dokonce i pokusit chytit rybu, kterou vám potom rádi připraví v klášterní kuchyni. Součástí objektu je také jedna z nejstarších a nejvýznamnějších klášterních knihoven v Čechách, čítající  100 000 svazků.

p

www.klastertepla.cz

Klášter Osek

kl

Více než 900 let starý cisterciácký klášter Osek, se nachází na Litvínovsku v Mariánských Radčicích. Je nazýván zrcadlem české i evropské minulosti. Zakladateli tohoto kláštera byl řád bílých mnichů.
Ubytovat se zde můžete ve skromných podmínkách v třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích. V tomto objektu rozhodně zapomenete na shon a stres a zažijete tu pravou duchovní atmosféru.

os

www.klaster-osek.info

 Opatství Nový dvůr

op

Tento tip je jen tak pro zajímavost, to kdybyste si třeba chtěli na pár dnů odpočinout od svých manželů a partnerů či je poslat na převýchovu k lepšímu.
Opatství Nový dvůr totiž nabízí možnost ubytování pouze mužům! Ti zde mohou strávit několik dnů i týden a sdílet mnišský život v tichu a modlitbách.
Pro hosty jsou připraveny jednolůžkové pokoje s vybavením.

pp

www.novydvur.cz

použitý zdroj a poskytnuté fotografie: www.kudyznudy.cz

Reklama