Než začneme s dnešními příspěvky, pozvu vás na Karlštejn. Tady na hradě se v pátek 21. června od 20.30 hodin bude hrát poberounský muzikál Noc na Karlštejně!

Po čtyřiceti letech se na hrad Karlštejn vrátí známý muzikál Noc na Karlštějně. V kulisách nejnavštěvovanějšího středočeského hradu, kde je představení „doma“, jej sehrají profesionální herci spolu s poberounskými ochotníky jako benefiční představení v pátek 21. června od 20:30. Výtěžek půjde na obnovu památek poničených nedávnými povodněmi.

nocV hlavních rolích se blýsknou Jan Rosák, Pavel Vítek, Lumír Olšovský, Jan Matěj Rak a další. Výše zmíněné profesionály doplní ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci z dolního Poberouní. Chybět nebude ani početný sbor manů sestavený ze starostů poberounských obcí, respektive měst, kde také rozvodněná řeka řádila. Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň.

„Představení uvádíme již osmou sezonu, hrajeme ho nepřetržitě od roku 2006. Vystupovali jsme s ním na zámcích v Třeboni, Ploskovicích, Kamenici nad Lipou, na hradech Střekov i Křivoklát a na dalších místech po celé republice. Jsme rádi, že se podařilo charitativní představení narychlo uspořádat přímo na hradě, kam divadelní hra patří,“ uvedl režisér hry Miloslav Frýdl. „Chceme pomoci. A kdo rychle dává, dvakrát dává,“ doplnil jej Jan Rosák, který se na nádvoří Karlštejna představí coby Vévoda bavorský.

Vstupenky na představení za 300 Kč a zlevněné za 150 Kč lze zakoupit přímo v pokladně hradu a v karlštejnském infocentru. Správa hradu udělá rezervaci každému, kdo zavolá na tel. 311 681 617 do kapacity 300 míst. Po potvrzené rezervaci si lze vstupenku jednoduše zakoupit na své jméno v pokladně hradu před představením.

Reklama