Páteční a sobotní noc budou patřit všem těm, kteří se rádi vydávají za poznáním. Mohou se totiž zdarma vypravit na Noc kostelů a Pražskou muzejní noc. Co vás čeká?

Pražská muzejní noc 2016

  • Startuje v sobotu 11. června 2016 v 19 hodin a potrvá až do 01 hodin následujícího dne.

Tato oblíbená kulturně-prezentační akce propagující činnost muzeí a galerií přináší již od roku 2004 možnost prozkoumat kulturní dědictví metropole v tak trochu jiném světle. Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 52 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech.

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, který se stal pro akci typickým. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Nováčky letošního ročníku jsou Český rozhlas, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze - historické sídlo Karolinum.

Vstup a doprava autobusy Pražské muzejní noci bude i na letošním třináctém ročníku zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

Doprava během sobotní noci bude zajištěna 10 speciálními autobusovými linkami, které zřizuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. Autobusy vás dopraví do všech objektů zapojených institucí po celé Praze. Centrálním přestupním bodem bude jako každoročně náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.

muzeum

Více informací naleznete ZDE.

Muzejní noc pořádají i mimopražská muzea, i když v odlišných termínech. Celý seznam naleznete ZDE.

Noc kostelů 2016

  • Startuje v pátek 10. června 2016.

Program již tradiční, a přesto vždy jedinečné Noci kostelů v této chvíli připravuje více než 1200 kostelů v celé České republice. Návštěvníci budou mít příležitost nahlédnout do věží, sakristií, kaplí, křížových chodeb, klášterních refektářů i rajských zahrad, nechat se v chrámových prostorách provést slovem, povznést hudbou, inspirovat ve ztišení a modlitbě či potěšit při setkání.

kostely

Zdroj foto: Shutterstock

Seznam kostelů naleznete ZDE.

Reklama