644a4ec342351obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Připravili jsme se o přátele, lituje Petra (36)

Milování ve čtyřech s výměnou partnerů lákalo mě i manžela. Mnohokrát jsme si o něm povídali, plánovali, že ho jednou vyzkoušíme. Nikdo z nás ale neudělal ten krok, že by po nějakém takovém dalším páru začal pátrat. Třeba na seznamce. Až to jednou přišlo zcela spontánně. Byli jsme na společné dovolené s přáteli. Ona je moje spolužačka ze základky a oba bydlí v našem městečku. Vídáme se celkem pravidelně. Máme stejně staré děti, takže asi hlavně proto. No a ten večer jsme se opili a řeč se stočila směrem k posteli. A tam to taky skončilo. Nejdřív všichni dohromady, pak si to rozdal manžel s kamarádkou a já s kamarádem. V tu chvíli alkohol a vzrušení zastínilo zdravý rozum. Zato ranní vystřízlivění bych nikomu nepřála. Nikdo nevěděl, jak se chovat, bylo to trapné. Kamarád na tu svoji děsně žárlil. Nesnesl, aby kdekoli zůstala o samotě s mým mužem. A já přiznávám, že ani mně nebylo příjemné, když se na ni déle zadíval. Od toho víkendu ke společnému setkání nedošlo, což nám děti dost vyčítají. Myslím, že budeme muset hledat nové přátelé. Kdybych to mohla vrátit, nešla bych do toho.

Pořád slyším, jak tu druhou vychvaluje, trápí se Olga (41)

O sexu ve čtyřech pořád básnil můj přítel. Prý ho už zažil s exmanželkou a nemohli si to vynachválit. Já jeho potřebu nesdílela. V posteli nám to podle mě klapalo k oboustranné spokojenosti. Jenže když začal říkat, jaká jsem puritánka, přišly obavy. Co když se s nějakou jinou vyspí i beze mě? Není nakonec lepší, abych to měla pod dohledem? A tak přece jen dostal svolení, aby nějaký takový pár našel. Někoho na úrovni a zcela neznámého. Když k tomu došlo, on si vše velmi užíval. Já spíš celou akci protrpěla. Zakázala jsem si sice žárlit, ale šlo to těžko. No a pak přišlo něco, co mi doteď kazí prožitek ze společného milování. Zaslechla jsem totiž tehdy, jak můj přítel svou půjčenou partnerku vychvaluje, jaká je báječně úzká a pevná, navíc ta krásná prsa! Pořád na jeho slova myslím a připadám si neatraktivní, nedostatečná. Od té noci jsem s ním neměla orgasmus. A přijde mi, že v posteli už není spokojený ani on se mnou.

Manžel mi vyčítá, co chtěl a dělal i on sám, nechápe Veronika (49)

Chlapi často říkají, že ženy v sexu nechtějí experimentovat, zbytečně žárlí, ale opak je často pravdou. S manželem jsme po dlouhém zvažování vyrazili na swingers party. Lákalo to spíš jeho. No, po čtyřiadvaceti letech manželství jsem ani já nakonec nebyla proti. Tam vše proběhlo podle plánu. Posilněni alkoholem jsme si to užívali oba. Už cestou domů ale bylo všechno jinak. David se mnou nemluvil. Až za pár dnů dusna mi vmetl do tváře, že se na mě nemůže ani podívat. Prý dobře viděl, jak jsem si to s těmi chlapi užívala daleko víc než kdy s ním. Že si to rozdával i on s jinými, to pro něj prý nic neznamenalo. Od té doby na mě daleko víc žárlí. Kdykoli někam jdu, má blbé řeči. Je to tak nespravedlivé, chtěli a dělali jsme to oba! Mám chuť poslat ho do háje, jenže máme malé děti. Takže pozor na to. Představy bývají jiné, než jaká pak může být realita.

Zdroj informací: respondentky redakce

Čtěte také: