To je první věta příspěvku, který nám poslala čtenářka s nickem Boros. Jak se jí to daří, co je pro ni nejtěžší, to už se dočtete v této čtenářské novince

Jako dítě  mne bylo dost, nebyla jsem typická boubelka, ale velké a statné dítě (když jsem šla do školy, měla jsem 36 kg a 1,36m). Taky jsem snědla, co jsem viděla- traduje se doma, že sotva jsem uměla v kočárku sedět, už jsem na kolemjdoucích loudila svačiny a v jesličkách jsem musela jíst „na hanbě“, neboť jsem snědla nejen svoje, ale sousedům u stolu.

Už jsem tu v jednom příspěvku psala, že jsem ve školce první den cítila příšernou potupu, když mi učitelka odmítla dát 2 chleby a 3 knedlíky. V pubertě jsem během 2 měsíců vyrostla o 20 cm a od té doby jsem byla krásně štíhlá. Chuť k jídlu mne přesto nepřešla a dále jsem futrovala, co jsem viděla. Nejlépe kynuté- buchty, koláče, knedlíky, lívance atd., ale i cokoli jiného. Akorát slaným dobrotkám (brambůrky, později chipsy, tyčinky apod) jsem moc na chuť nepřišla, ne, že bych je nejedla, ale raději jsem sáhla po sladkém.

Do 30 to bylo v pohodě. S prvním dítětem jsem přibrala 18 kg a vypadala jsem jako autobus. Co hůř, v den porodu jsem vlezla na váhu  a dole ani deko! Kde bylo tříkilové dítě, litr vody a půl kila placenty? Dokud jsem kojila, hubnutí jsem neřešila, pohříchu  mléko po 6 týdnech došlo. 15 kg navrch chtělo prostě dolů.

Začala jsem se omezovat v jídle, zatím jen v množství a nikoli skladbě. Za 2 měsíce byly dole 2 kg- nic moc, ale aspoň něco. Pak jsem dostala velmi smutnou zprávu- v autě se zabil jeden můj bratr. Za 10 dní měl pohřeb a já za těch 10 dní shodila 10 kg, přestože jsem jedla dál. Než shodit takhle, ať jsem raději tlustá.

Den po pohřbu jsem otěhotněla znova a znova nabrala 15 kg. Po porodu bylo pohybu přece jen víc, děti rok od sebe, starší mi nechodil, ale hubnutí šlo velmi ztuha. Nicméně šlo. Po třetím dítěti ( za další 2 roky) jsem změnila kromě množství jídla i jeho složení. Moje milované kynuté knedlíky dělám velmi zřídka, dávám si jen 2 a ne 6, kynuté lívance jsem za těch 15 let měla asi 5x., buchty a koláče omezuju dál. Snažím se jíst hodně zeleniny a minimum příloh.

Ve 42 letech jsme se pustila do VŠ- stresy nejen, že zajídám, ale moje tělo si ve stresu udělá zásoby, aby se k nim už nikdy nevrátilo. Nestresuju se permanentně ze studia, ale když k tomu přidám stresy z práce (dělám ve zdravotnictví), nepravidelnou pracovní dobu (nevydržím na noční nejíst), postupující věkem nastolené hormonální výkyvy, tak holt těch 20 kg nahoře mám.  

Jednou jsem se pokoušela hubnout pomocí akupunktury-  nebylo to špatné, ale je to časově náročné, dvakrát jsem zhubla pomocí diety, víceméně dělená strava- ale je to děs, když vařím 3 masožravcům, jednomu sladké tetce a já dieta….No, těch 5 kg, co jsme za 2 měsíce shodila, bylo za ½ roku zpět. V podstatě mi nevadí, že kupuju čím dál širší velikosti, ale mám obavu ze zdravotních následků- obezita je špatný predisponující faktor kdekterého onemocnění.

Manžel na Nový rok stoupl na váhu a zjistil, že není docent, ale přescent a začali jsme se omezovat spolu. On už má 2 kg dole, já zatím nic.

Boros

Milá Boros, přeji vám výdrž , pevnou vůli a výsledky se určitě dostaví

Text nebyl redakčně upraven

Reklama