V sobotu, nedlouho po poledni, to na chvíli vypadalo, že se modrá rozlije po velké části českého, moravského i slezského nebe. A modří se radovali. Oranžoví ne. Oranžovým se ve tváři zračila obava z toho, že se pod modrým nebem vlastně vůbec nedá vegetovat.

 

Netrvalo dlouho - pouhých několik hodin - a nebesky blankytný odstín začal být rozrušován velkými oranžovými skvrnami, které se s postupujícím odpolednem, roztékaly do čím dál větších ploch, připomínajících rozšlapané pomeranče. Večer se modří přestali radovat a lidé pomerančových barev nenávistně dštili oranžovou síru a začali se vrhat na modré. Přitékající rudá zvětšovala oranžová jezírka. Jen malinkými epicentry radosti se staly vybuchující zelené tečky. Odmítaly se zapojit do války barev a užívaly si svůj triumf.

 

My, přihlížející, jsme se s pocitem jakéhosi trapného rozčarování, začali obávat toho, jaký odstín vznikne mísením oranžové s modrou, sycený rudou, žlutou, oživený zelenou. Většina z nás tuší, že moc hezký asi nebude. Ani neděle nám naše obavy nevyvrátila. Naopak.

 

Kluci a holky se o žádné o barvy nezajímali ani v nejmenším a černobíle si, třeba na „Ouvalským bigbítu“, užívali hudbu, která jim stojí za to, (i) aby si za ní dojeli, poslouchali ji, konzumovali a prožívali si ji pod širým nebem – lhostejno jaké barvy. Pěkné!

 

Sobota byla dnem bojů, soubojů a užívání si

 

V souboji zvaném „Duel“ byl poražen policista barmanem a lidé utratili svůj čas i peníze sledováním vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí. Mamka byla pomstěna a někteří získali jistotu, kterou zřejmě potřebovali víc, než modré, oranžové, zelené, rudé, žluté, ale hlavně jednoznačné nebe.

 

Taky Vám po minulé sobotě zůstala taková pachuť? Nebo ne?

Přestali jste naší politickou situaci řešit už dávno?

Byli jste raději na chalupě, v přírodě, na „bigbítu“, sledovali jste VyVolené a je Vám to už všechno jedno?

Pokud vaše znechucení už nepřerostlo únosnou mez, dejte nám vědět, jak jste na tom. 

Poznámka závěrem:
Po sečtení všech hlasů ve volbách do Sněmovny zvítězila ODS s 35,38 hlasů. ČSSD je druhá s 32,32 procenta hlasů. Třetí KSČM získala 12,81 procenta, KDU-ČSL 7,22 procenta a Strana zelených 6,29 procenta hlasů. Volby však skončily patem. Levice má ve Sněmovně 100 mandátů, ODS, KDU-ČSL a Strana zelených dohromady také 100 mandátů.

Reklama