animal

Podívejte se, kam by si vás zaškatulkovali naši dávní předkové po té, co byste jim sdělili, s jakým zvířetem se duchovně ztotožňujete. Zamyslete se – jaký tvor je vaší bytosti energeticky nejblíže?

Vztah starých národů a přírody nebudeme popisovat, protože všichni víme, že byl velmi úzký. Podívejte se a vyzkoušejte si něco z dávné moudrosti našich předků.

Pokuste se zamyslet a představit si zvíře, které vám nejvíce „sedí“.

Nemusí to být právě to, které máte doma, protože tam jsme vázáni možnostmi. Spíše si zkuste vybavit takové zvíře, jehož povaha a energie je vašemu vnímání nejblíž.

Kdo vám vyhovuje a s kým byste si rozuměli?

Potom se podívejte, co o vás říkají dávní znalci lidských duší.


Had

Díky schopnosti obnovení (tj. převlékání kůže) byli lidé hadi symbolem znovuzrození a obnovení. Tihle jedinci mají povahu ochránců, ale současně manipulátorů a diplomatů. Najdeme je v pozadí jako hlídače pořádku. Had velmi potřebuje druhého člověka. Jeho potřeba úzkého vztahu s druhým je vysoká. Had může být razitelem hesla „účel světí prostředky“. Hadí jed může zabíjet, ale také léčit. Tito lidé se mohou chovat jinak v cizí společnosti a jinak mezi svými.

Medvěd

Člověk medvěd je silný a neohrožený. Je přemýšlivý a pomalý. Lidé medvědi byli spojováni s mocí, léčením a silou. Přebírají od medvěda jeho opatrnost - on nikdy nedělá žádná zbrklá rozhodnutí, nepropadá návykovosti, je svědomitý a obezřetný. Silný, hrdý a vznešený medvěd je ale nebezpečný protivník. Nikdy nepoznáte, co si myslí a kdy zaútočí.

Orel

Lidé orli jsou přesní, mají vynikající pozorovací schopnosti, jsou stateční a dokážou moudře využívat příležitosti. Člověk orel je mistr v pozorování okolí. Nic mu neunikne. Pro něho by měl mít sebemenší úkol smysl, i když je třeba skrytý. To, že si dokáže vážit všeho, ale hlavně svých schopností, mu pomůže s lehkostí zdolávat těžké chvíle. Orel je věrný přítel a žena s touto preferencí je skvělá matka.

Delfín (velryba)

Je to symbol člověka, nesoucího znamení obrovské síly a energie. Tento člověk je stará duše. Jeho odhodlání je puzeno moudrostí a vnitřního vědění. Lidé delfíni jsou rození vůdci. Mají obrovské sebevědomí, které nikdo nemůže přehlédnout. Snaží se druhé chránit, jsou ochotni nést za druhé odpovědnost a přinášet i oběti. Pokud dojdou k závěru, že je pak ostatní spíše využívají a nepociťují jejich dostatečnou úctu, prostě odejdou jinam.
Sympatie a důvěru budí jejich velkorysost a kouzlo osobnosti. Rádi si dokazují svou připravenost a schopnosti okamžitě reagovat.
Rádi riskují, ale někdy prostě narazí. Pokud nastane nějaký problém, chápou jej jako další výzvu a opět se vrhnou do práce. Aktivita je pro ně typická. Přátelství dokážou věnovat hodně.
V lásce si dovedou s druhými jen tak pohrávat, dokud se však vztah nestane vážným. Upřímnost je jim nadevše. Pokud prokouknou špinavou hru, odejdou a už se nevrátí.

Pes

Lidé psi vynikají prý rozumem a ochotou se přizpůsobit. Nemají vysoké nároky a jsou skromní. Jejich přáním bývá velká rodina a hodně dětí. Ženy, které se ztotožňují se psem, bývají pokládány za dobré manželky, ale bývají často podváděny či opouštěny. Nemají originalitu a šťávu. Psi hodně mluví a rádi debatují. Nesnáší samotu a relaxují pohybem. Mají dobrý vkus, ale nejsou marnotratní. Muži psi jsou ochotní. Člověk pes je prý poctivost sama, ale často bývá využíván.

Tygr

Lidé tygři se mají vyznačovat dravostí a hrdostí. Nejsou přímo agresivní, ale jejich hněv bývá vražedný. Často přestřelí, a pak se snaží o nápravu. Nejsou přizpůsobiví. Razí vlastní cestu a vlastní názor. Dost často jsou vůdci. Žena tygr je inteligentní a málokdy zůstane u jednoho vztahu. Nesnáší, je-li manipulována či vedena. Její přátelství musí být oboustranně vyrovnané, jinak se stává dogmatikem. Muž tygr má rád volnost, a tak málokdy uzavírá sňatek. Jako partner, pokud se do partnerství přece jen vrhne, je neodhadnutelný, ale nesmírně smyslný.

Kočka

Lidé kočky mají podle tohoto výkladu největší sexappeal ze všech lidí a jejich milostný život prý trvá dlouho do stáří. Jsou to rození individualisté a mají skoro vždy jiný názor než většina. Mají hodně známých, ale málo přátel. Jsou to lidé, kteří jsou často rádi mimo domov. Převedeno do dnešní terminologie, asi budou volit povolání, kdy budou na „volné noze“. Matka kočka má vlastní, někdy zvláštní způsob výchovy potomků a dost často jsou její děti dětmi několika otců. Kočka se málokdy ptá, než něco udělá. Povětšinou se ale nemýlí. Kočka vás stejně rychle rozčílí jako nadchne. Rozzlobená kočka umí ranit na dlouhou dobu.

Kůň

„Koňové“ mají být bystří, rychlí, přátelští a mají být vzorem poctivosti. Jejich základním principem je píle a vytrvalost. Mají pevnou vůli i charakter, ale velmi těžko navazují vztahy pro svoji podezíravost. Stále očekávají zradu. Rada koňům zní: více otevřenosti. Kůň prý není příliš pružný ve svém názoru. Utvoří-li si o někom představu, zůstává u ní. Matka kůň často odmítá dospělost svých potomků a zasahuje jim do života. Koně se prý brzy vdávají a žení pro svou touhu uzavřít pomyslný kruh. Nemají rádi návštěvy doma.

Tak jak ? Copak vám vyšlo? Jestli jste jiné zvíře, než některé z nabízených, nevadí. Napřed se v něm ujednoťte a pak si zkuste něco o něm přečíst a přiložit fotku. :-))

V redakci máme zajímavou ZOO

Dana – Asi bych měla říct kůň, ale když nad tím přemýšlím, je to jinak. Nejvíce se ztotožňuji s vodními tvory. Rybami – zřejmě jsem blíže delfínovi – umím si představit, že kdybych nebyla člověkem, byla bych delfínem.

kSimona – No, to je těžký…ano, divoká antilopa. Je to o rozlehlých pláních, prostoru, volnosti i jakémsi adrenalinu kvůli dravcům. Počkej, mám to – jsem antilopa Kudu!

 

Eva – Duchovně se nejvíce ztotožňuji s pokémonem.

No nevím, jak by si s tím naši předci poradili. Buďto je Eva nová duše, která raději sáhla po postavičce, které nic nehrozí, neb vlastně skutečně neexistuje, nebo je naopak móc stará duše, která už vším byla, a tak si teď jen dělá srandu.

 

 

hJakub – Vombat. Jsem si jistej. No, dobře, Kubo…

....zvíře se zavalitým tělem, širokou a hranatou hlavou, masivními končetinami, holým čenichem, 2-3 cm dlouhým ocasem a s hrubou a hustou, obvykle olivově zelenou až téměř černou srstí. Jeho potrava je převážně vegetariánská a tvoří ji tráva, ostřice, kořínky a hlízy…

Ale jo… máš recht..

 

 

kKlárka – Já mám jasno – kdybych nebyla tím, čím jsem, jistě bych byla takovým tím malým, chundelatým králíčkem, co má ouška dolů podél obličeje.

Klárko, to je nejlepší – já si totiž myslím, že jsi tomuhle roztomilému tvorečkovi i podobná.


dNo a já mám taky jasno – Mám doma spoustu obrázků, sošek a keramických gztvárnění sov a výrů. To zvíře mě fascinuje už od mala a strašně ráda se na něj dívám.

Mám vysloveně slabost pro sovy, jejich tichý let i noční, trochu samotářský a tajemný život. :-)

No nejsou kouzelné??

Reklama