Jsme normální rodinka (já, manžel, dvě dcery a devítiletý perský kocour), která obývá mini byt o rozloze 2 + kk. Tuto informaci uvádím proto, abyste pochopili moji pozdější reakci.

Před loňskými Vánoci přišel manžel navečer domů v mírně rozjařené náladě a opilecky zablábolil: „Děti, pojďte se podívat, co vám tatínek koupil.“

To už jsem zbystřila a nastražila uši.

Manžel přinesl obří předmět a odhodil z něj nějaký hadr. Myslela jsem, že mě snad šálí zrak, a zaječela jsem na něj „Nikdy jsme nemluvili o tom, že bychom si pořídili další zvíře, tím spíše uřvanou KORELU !!!"

Manžel těžkým jazykem odvětil, že ji koupil kvůli dětem, které zajisté budou mít radost. V tom se opravdu nemýlil, děti byly nadšené a skákaly kolem klece o rozměrech (v tu chvíli mi to tak připadalo) 3 x 3 metry. Nezmohla jsem se na víc, než sebrat kabelku a odkráčet na neplánové vánoční nákupy se slovy „Já se o TO starat nebudu, stačí, když jste mi hodili na krk kocoura!“ No popravdě, kocour je můj miláček, takže to dělám víceméně s radostí.

Po hodině mi přišla SMS – DALI JSME JI JMENO ROZARKA. Nejdřív jsem nechápala, přemýšlela, kde se nyní čekal přírůstek do rodiny, ale nakonec mi došlo, že je to jméno toho opeřeného vetřelce.

S mírně smířlivou náladou jsem dorazila domů, kde mě čekala nainstalovaná klec na místě, které by za mé přítomnosti určitě neprošlo. No nebudu vás dále napínat, s korelou jsme se už spřátelily, klec jí samozřejmě čistím já, proso zajišťuji také já a ani mi to nevadí.

Jediný člen rodiny, který přítomnost Sissi (změnili jsme jí nakonec jméno) neskousnul, je náš kocour Rin. Neustále doufá, že se mu ji podaří ulovit a sežrat. Korela se mu odměňuje tím, že mu nečekaně přistane na hřbetu nebo ho spícího štípne do čumáku, na oplátku kocour ji nenechá spočinou níže než metr nad zemí (alespoň na ni nešlápnem).

Jo, ještě bych zapomněla, když už jsme s manželem v poklidu probírali jeho pohnutky a důvody nákupu zrovna korely, řekl, že nic většího tam neměli. Děkovala jsem bohu, že ve zverimexu naproti hospodě nevedou sortiment typu – jehně či kráva.

Renička


Reni, to mě fakt pobavilo ;o)))) Už u vás doma tu krávu přímo vidím ;o))) Díky a čekej prima dáreček!