tra.jpg
Foto: Shutterstock

Pod toskánským sluncem (2003)

K tomu, abyste si zamilovali italský region Toskánsko, stačí většinou jedna cesta. Důkazem je i čerstvě rozvedená spisovatelka Frances Mayes, kterou si v romantické komedii Pod toskánským sluncem zahrála Diane Lane. Ta sice do Itálie nejprve nevyráží se zvláštním nadšením, ale tamní kultura a krásná příroda ji naprosto okouzlí. Natáčelo se například ve městě Cortona, ale i v Positanu, Florencii nebo v Římě.

Než si pro nás přijde (2007)

Carter Chambers (Morgan Freeman) a Edward Cole (Jack Nicholson) se setkají v nemocnici a rozhodnou se, že než aby tam leželi, splní si zážitky, které chtěli vždy prožít, ale nikdy si na ně nenašli dostatek času. A součástí jejich seznamu je samozřejmě i návštěva různých míst na světě. Natáčecích lokací byla skutečně celá řada – je mezi nimi Francie, Egypt, Indie i Tanzanie.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

V rámci jednoho filmu se můžete vydat i do různých koutů světa a doprovázet tak rozvedenou Elizabeth Gilbertovou v podání Julie Roberts, která se rozhodne vystoupit z každodenního stereotypu a konečně si začít užívat. Film vznikl podle knižní předlohy a diváci se prostřednictvím něj mohou podívat do Itálie, Indie a na Bali. Snímek proslavil například balijské městečko Ubud, které je centrem tamního umění.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Fotoeditor Walter Mitty hraný Benem Stillerem podnikne ve filmu dobrodružnou cestu kolem světa za hledáním ztraceného negativu i slavného fotografa. Kromě Ameriky se podívá také na Island či do Grónska, i když tam se točila pouze jedna scéna – pohled na letiště v Nuuku.

Divočina (2014)

Cheryl Strayed je sice odvážná, ale také hodně riskuje, když se bez zkušeností vydá na náročný pochod západním pobřežím USA. Postavu ženy, která skutečně žije a o svém dobrodružství napsala knihu, jež se stala předlohou snímku, si zahrála Reese Witherspoon. Natáčelo se například v národním parku Crater Lake na jihozápadě Oregonu. Dominantou parku o rozloze 741 kilometrů čtverečních je Kráterové jezero sopečného původu, které je nejhlubším jezerem USA. Nachází se v kráteru vyhaslé sopky Mazama.

Minuta věčnosti (2021)

V parném dni najdete alespoň vizuální ochlazení v českém dramatickém filmu Minuta věčnosti, v němž si hlavní role zahráli Jiří Langmajer a Martina Babišová. Pojednává o cestě otce a jeho dcery na severský ostrov Island. Drsné krajiny si diváci ve filmu užijí velmi mnoho, protože jak řekl sám režisér Rudolf Havlík, šlo v podstatě o třetí hlavní postavu celého snímku. K vidění jsou lávová pole, gejzíry, vodopády a ledovce, ale také louky a pohoří.

Zdroje: ČSFD, FDB, Filmovamista, magazin.travelportal, Vanity Fair, autorka článku, Youtube

Čtěte také:

Reklama