Nissan zahajuje prodej nového modelu. Jak se vám líbí?

Qashqai, označovaný jako crossover, vyplňuje na trhu místo mezi kompaktními hatchbacky a menšími SUV. Horní polovina vozidla vyvolává dojem osobního vozu s elegantním, dynamickým tvarem. Spodní část vozu vyvolává díky velkým, výrazným okrajům blatníků a mírně zvýšené světlé výšce dojem síly a solidnosti, tedy vlastností spojovaných s SUV.

 

Qashqai nabízí čtyři motorizace, zahrnující nabídku dvou dieselových a dvou benzinových motorů. Benzinový 1,6litrový motor nabízí výkon 115 k a točivý moment 160 Nm, zatímco motor 2,0litrový má výkon 140 k a točivý moment 200 Nm. Dieselové motory - 1,5 l a 2,0 l - poskytují výkon 106, resp. 150 k a točivý moment 240, resp. 320 Nm.

 

K dispozici je několik variant převodovek v závislosti na zvoleném motoru. Patří k nim pěti- a šestirychlostní manuální převodovka, nová šestirychlostní automatická převodovka a také moderní převodovka CVT s plynule měnitelným převodem a možností manuálního řazení.

 

Přestože Qashqai svojí světlou výškou  200 mm a možností pohonu 4x4 evokuje myšlenky na bezstarostnou jízdu v terénu, Nissan ho prezentuje jako městské auto. Systém ALL-MODE 4x4 plní v tomto případě spíše úlohu bezpečnostního prvku zajišťujícího zvýšenou bezpečnost a stabilitu v mezních podmínkách.

 

Interiér byl navržen tak, aby poskytoval řidiči pocit vymezeného kokpitu. Ukazatele zapuštěné hluboko do přístrojové desky dodávají řidičskému prostoru sportovní nádech a tento pocit je navíc posílen i zvýšenou středovou konzolou. Naproti tomu je prostředí pro cestující navrženo tak, aby vyvolávalo vzdušný, prostorný a uvolňující dojem.

 

 

Unikátním prvkem je panoramatické střešní okno, které sahá přes obě řady sedadel, čímž vytváří prosvětlený a vzdušný interiér. Je vyrobeno z vrstveného bezpečnostního skla, které filtruje UV paprsky a chrání před přehříváním kabiny.

 

Standardní výbava je u modelu Qashqai velmi bohatá. Už v nejnižší verzi Visia získávají zákazníci bezpečností vybavení v podobě  šesti airbagů, ABS, EBD a pomocného brzdového systému Brake Assistant. Kromě toho jim cesty zpříjemní i klimatizace, elektronické ovládání a vyhřívání zpětných zrcátek, nebo třeba palubní počítač, integrovaný systém Bluetooth a rádio s CD přehrávačem, čtyřmi reproduktory a ovládáním na volantu.

 

Nissan Qashqai (vyslov kaš-kaj) dostal jméno podle kočovného kmene z jihozápadního Íránu. Proč právě toto jméno? Je výrazné, neobvyklé a trochu provokující stejně jako vůz sám. Snahou tvůrců bylo také evokovat myšlenku „městského kočovníka“. „Qashqai je energický a kompaktní pro město a současně elegantní a živý pro cesty mimo něj,“ vysvětluje Stéphane Schwarz, šéfdesignér projektu. 

 

Jak se tento záměr podařilo naplnit, o tom se budou moci čeští zákazníci záhy přesvědčit. Prodej bude zahájen 2. března.  Víkendy otevřených dveří ve znamení Qashqaie budou u všech dealerů Nissan probíhat 17. a 18. března. 

Jak se vám líbí? Jaké máte rádi auta? Čím jezdíte a o jakém sníte?

Reklama