Špatná zpráva pro netrpělivé, ale dobrá pro znalé. Nastává kritické období. Váha už neklesá tak razantně, jako na začátku a dostavuje se zklamání. Pro mnohé slabší jedince to znamená prohru a boj s kily vzdá.

Ne tak Nikola, protože má oporu v odbornici na výživu. A samozřejmě ve mně. Po měsíci hubnutí má  čtyři kila dole, ale pokles váhy se trochu zpomalil.

nikyUž to není kilo týdně, jako zezačátku, ale pouhých 700g. Z toho je Nikola trochu zklamaná, ale poradkyně na výživu ji ubezpečuje, že i půl kilový úbytek je naprosto v pořádku. Jde dolů tuk i voda tak, jak má a Nikola se musí obrnit trpělivostí.

 

„No jo, mami, ale ono to na mě není skoro vidět“, říká smutně Nikola a má obavy, že se stane terčem kritiky některých čtenářek, až uvidí její nové fotografie.  Bojí se stejných komentářů, jakými ji počastovala jedna milá kolegyně v práci. „Ty máš čtyři kila dole? A že to na tobě není vůbec vidět!“. Jiná ji zase povzbuzuje a vidí štíhlejší ruce, obličej, pas. Někdo prostě hubne víc od shora, zatímco nohy, zadeček a boky jdou pomaleji.

Snažím se jí utěšovat a moc ji obdivuju za disciplínu, s jakou „dietu“drží. „Nesmíš to vzdát, vše jde podle plánu a uvidíš, že brzy nastane zlom. Každá postava je jiná. Kdybych  zhubla čtyři kila já, všichni by si mysleli, že jsem nemocná, u tebe to jde holt pomaleji, ale vůbec si z toho nic nedělej. Jsi statečná holka a já si tě moc vážím (nejen) za to, že jsi do toho se mnou šla“.

„Fajn, přidám ještě běh, nebo švihadlo, nadechla se Nikola v novém odhodlání nevzdat“

A co na to výživová poradkyně?

O tom, že pokles váhy se trochu zpomalí a je naprosto normální, jsem už psala.

Jaké Nikole připravila změny v jídelníčku?

Dvakrát týdně se přidaly další přílohy v podobě luštěnin a těstovin. Těstoviny musí být samozřejmě bezvaječné, nejlépe italské.

Dva odlehčovací dny budou jahodové, což Nikolu potěšilo. Jahody odvodňují, mají málo cukru a jsou pro dietu ideální. Škoda, že i když je jejich sezona, jsou poměrně drahé a v košíčku jich najdete spoustu nahnilých.  Ale s tím asi nic nenaděláme.

niky

Jahody se mohou prostřídat i jiným ovocem. Nejlépe pomerančem, kiwi, nebo třeba melounem.

Jídelníček je velmi pestrý, chutný a Nikola s jeho dodržováním nemá nejmenší problém.

Jediné, co jí občas udělá trochu zmatek, je dodržování doporučeného časového odstupu mezi jídly. Dopoledne by měl být dvě hodiny a odpoledne tři. Ale když má pracovní poradu, nebo schůzku s klientem, nemůže v té době jíst, takže se pak celý režim posouvá a to jí trochu vadí.

Ale myslím, že i s tím se už naučila pracovat a snaží se jídelníček dodržovat tak, jak má.

Držme jí v jejím úsilí palce.

Ve spolupráci s NATURHOUSE

Čtěte také:

Reklama