Při poslední konzultaci a měření byla Nikola zklamaná. Všechno šlo tak pěkně dolů a najednou jen dvacet deka. Dokonce malinko stouply tuky, i když dietu drží předpisově. Čím to může být?

monikaPoradkyně na výživu Monika Bartolomějová Nikolu uklidňovala, že se to může stát. Stačí stres či hormonální výkyvy a pomyslná ručička váhy se zastaví. Je pravda, že uplynulý týden byl pro Nikolu pracovně náročný, a to se projevilo zvýšenou nervozitou a nepohodou. Stres může mít na hubnutí negativní vliv. Tělo se podvědomě brání a drží si své zásoby „zuby, nehty“. Na menším úbytku váhy a drobném nárůstu tuků má jistě svůj podíl i změna pohybových aktivit. Chybí pravidelný pohyb - tanec, kterému se Nikola věnovala dvakrát týdně. Z organizačních důvodů se na čas přerušily tréninky, a to se na úspěšném hubnutí muselo projevit. Takže Nikola má za úkol nahradit tanec joggingem, nebo jiným aerobním sportem.

Ale hlavně nesmí klesat na mysli a nevzdávat se. Vím, že se to lehko řekne, ale hůř realizuje. Tím spíš, že se jinak cítila dobře a byla přesvědčená, že váha ukáže optimističtější výsledek.

No nic, jdeme dál a nebudeme se z toho hroutit. To by bylo teď to nejhorší, co by mohlo dobrý výsledek zhatit.

Jaké nastaly změny v jídelníčku? Ubere se jedna příloha týdně a dvakrát týdně opět nastoupí „tukožroutský“ ananas v nárazové dietě. Přidá se bylinkový čaj s obsahem lipového květu a meduňky,  která má uklidňující účinky a měla by vystresovaný organismus opět „vyladit“ do pohody.

A co je nejdůležitější? Přidat pohyb.

S tím jsme se rozloučily a dalších čtrnáct dní bude Nikola chodit na konzultace beze mne. Jsem zvědavá, jaký za tu dobu udělá pokrok.

Byla skleslá, smutná a chtěla jsem ji rozptýlit. „Pojď, půjdeme koupit šaty.“ Nákupy jsou přece pro ženy dobrou vzpruhou…Ale po prolezení několika obchodů jsem pochopila, že to nebyl nejlepší nápad. :(

Čtěte také:

Reklama