První kilo je dole. Nebýt pár drobných hříšků, mohlo to být i o něco víc. I tak se vám to zdá málo? Jsme netrpělivé a chceme vidět výsledky hned, ale takhle je to správně. Úbytek jednoho, ale i půl kilogramu za týden je naprosto optimální.

diet

Vyšší váhové úbytky jsou znatelné u obézních lidí, ale když potřebujete shodit „jen“ několik kilogramů, je pomalý pokles váhy žádoucí.

Dostavily jsme se s Nikolou na další domluvenou konzultaci, abychom se dozvěděly, jak se váha pohnula směrem dolů, a jestli se dieta (pestrý jídelníček) projevila i na úbytku tuku a zadržované vody v organismu. Všechny hodnoty klesly, ale mohly být i o něco málo nižší, kdyby si Nikola lehce nezahřešila. I pár sklenek vína při oslavě narozenin může snahu o hubnutí zpomalit. Takže pozor, milé ženy, které se pokoušíte hubnout, alkohol je nejen metla lidstva, ale i brzda v hubnutí.

Jinak si Nikola vysloužila pochvalu za vzorné dodržování předepsaného jídelníčku. Nosí ho stále při sobě a pečlivě si hlídá nejen složení potravin, ale i čas, kdy má snídat, dát si dopolední svačinku, oběd, odpolední přesnídávku a večeři.

Večeře mohou být i dvě, což vyvrací fámu a silně zažitý předsudek, že na noc se nemá jíst. Ale abychom to uvedly na pravou míru. Druhá večeře má poměrně přísná pravidla. Je důležitá hlavně proto, abychom nešly spát s kručícím žaludkem, což není ani příjemné, ani dobré z hlediska nutričního. Skládá se převážně z malé porce bílkovin a zeleniny a měla by se podávat nejpozději dvě až tři hodiny před spaním.

Aby si tělo nezvyklo na stereotyp, byla potřeba malá úprava nového jídelníčku, do kterého se po dva dny v týdnu vložil „ananasový den“. Ananas obsahuje enzymy, které napomáhají lepšímu trávení tuků. K předepsaným bílkovinám, sacharidům a vláknině se přidává plátek ananasu. Jeho výběru se musí věnovat pozornost. Musí být správně vyzrálý a bez plísní. Během dne by se měl zkonzumovat celý. Některé porce se dají nahradit grapefruitem v případě, že byste ananas špatně snášely.

Zeptala jsem se Nikoly, co jí v prvním týdnu diety činilo největší potíže

Nejhorší jsou víkendy, kdy se vyráží s přáteli do společnosti. Když před nimi vytáhla z kabelky jogurt, byla trochu za podivína. Nicméně když svým přátelům vše vysvětlila, opovržlivé pohledy zmizely. Občas se potýká s personálem v restauracích, když požaduje drobnou úpravu pokrmu, než jak je uveden v jídelním lístku. Z nabízených možností k snídani si vybrala variantu nízkotučného tvarohu, ale záhy zjistila, že jí těžko „klouže do krku“. Proto dál hledá varianty, jak tvaroh vylepšit, aby jí chutnal. Kromě toho upřednostňuje „sladké“ snídaně, ale to si vysvětluje tak, že je to jenom síla zvyku. Jinak jí dodržování jídelníčku nečiní žádné potíže, tím spíš, že jí přináší viditelné výsledky.

Po týdnu ubyl jeden kilogram nejen ve formě tuku, ale také zadržované vody.  A po přeměření i centimetry. V pase a přes boky, takže si (věřte nebo nevěřte) mohla koupit kalhoty o konfekční velikost menší.

To je pak teprve skvělá motivace k dalšímu hubnutí a sebekázni!

Ve spolupráci s NATURHOUSE.

Čtěte také:

Reklama