Já jsem nastoupila do autoškoly už jako mamina dvouleté holčičky. Měla jsem z toho bobky. Když přijel můj učitel na první jízdu, klepala se mi kolena. Posadil mě za volant a říká: „tohle je plyn, tady spojka a tady brzda. Řadící páku snad poznáš sama. Jedem, na co čekáš?" Nejistě a s poskakováním jsem se odlepila od krajnice. Asi po půl kilometru mi říká, abych se otočila a jela zpátky.

-„Ale já neumím zastavit." , namítla jsem.

-„Ty jsi nikdy neseděla za volantem?"

-„Ne"

-„No já se na to vyse...u ! To se od vás smradi mám nechat zabít?"

Byl to přímo majitel autoškoly a dával nám pěkně zabrat. Nebyl zlý, ale trošku vzteklý a většinu svých hlášek myslel ze srandy, ale nám to jako vystresovaným začátečníkům nedošlo a slabší povahy někdy odpadávaly. Dalo se ho uplatit sladkostmi, takže jsme na autoškolu chodili vyzbrojeni Fidorkami, tatrankami a různými bonbóny, který jsme mu strkali. Kluci to měli horší, než holky, protože ti občas i nějakou slízli. Trápil nás, mučil nás a řval na nás.

Když jsem se na křižovatce měla rozjet do kopce, tak uzavíral sázky.

„Tak co kluci, já se vsadím o pade, že jí to zdechne. Kdo si ještě vsadí?"

„No vždyť jsem to říkal, že to chcípne" (komu by to nechcíplo, když do vás tak reje). S rozjížděním do kopce mě potom mučil ještě hodinu, už jsem ani nevěděla, kde je pedál plynu. Ale je fakt, že teď jsem schopná se rozjet v jakkoliv prudkém kopci, bez použití ruční brzdy, a aniž bych couvla o centimetr.

Zkoušky jsem udělala na poprvé a pan instruktor mi moc pomáhal. Věděl, že si ve stresu pletu pravou a levou stranu, takže mi potají ukazoval.

Autoškola byla očistec, ale možná to bylo k něčemu dobrý. Teď už na ni vzpomínám s úsměvem a svého učitele vždycky z dálky zdravím.

Pro autenticitu posílám zvukový záznam z jízdy, pořízený mým kamarádem.

Zdraví Nikibubu z Krumvíře.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Naprosto Tě chápu a soucítím. Na mě někdo zvýší hlas, a okamžitě se rozbrečim. Záznam se pokusíme vložit později s Lukášem. Ale já ho slyšela. Bych utekla. :-) M

Tak už tam je pro všechny !

Také jste měli instruktora bachaře? Nebo máte jiný zážitěk z autoškoly? Dnesna na téma moje začátky za volantem na redakce@zena-in.cz

Reklama