Další, opravdu veselý příběh, dalo by se říct - pokračování Pata a Mata, poslala čtenářka Niki. Kromě malování popsala i štukování, a samozřejmě jak jinak, s radami pána tvorstva - muže. To si musíte rozhodně přečíst.

Milá redakce,

toto téma je pro mne velice aktuální, Není to ani týden co jsme se do akce „Pat a Mat“, díl malování pustili.

Naše zdi už volali po změně, původně jsme měli krásnou decentí sluníčkovou žlutou ( miluji jednoduchost a pastelové barvy),  na začátku působila velice usměvavě, v dobrém slova smyslu, člověk vešel do pokoje  a padla na něj skvělá nálada, nyní však vypadala zahaleně, jak v šedém oparu. Z každé strany na nás křičela „ no taaaak, udělejte se mnou něco“ zoufalé volání, jsme vyslechli. S malováním si spojuji motto „ radši vyhořet než se stěhovat“. Z části je to pravda. Ze skříní vše pryč ( člověk by nevěřil na co všechno narazí při takovém vyklízení, nicméně tahle část mě baví:o)) zrcadlo na zdi pryč, vše s poliček pryč ( a věci co spadnou jsou už nenávratně pryč), poličky pryč, postel pryč ( další dobrá schovka na všelijaký bordel) a pak koberec srolovat a jedna část je hotová... Pokoj vyklizen ( o pokoji - nebo mmt. skladišti kam se všechny věci dávali radši nemluvím.. )

Část druhá: štuk - tak to dáme jen na dírky a na místa kde to porupalo, jo?“ říká mi přítel, aby mě neděsil, tím, že budeme štukovat celý pokoj. Říkám „no jasně, žádný tlaky, pěkně v pohodě to stihnem ještě dneska“ .. „ Tak a co mám dělat? „ ptám se ho... „ Jen si vem ten štuk a napatlej ho na tu díru“ odpovídá... „ V pohodě“ šla jsem na to, ale jelikož mě opravdu nebavilo slézat ze židle, na štětec napatlat štuk, vytáhnout se nazpátek a takhle furt do kola, kydla jsem si na ruku hromadu štuku a z něj pak čerpala:o) ( Ano mohla jsem něco kydnout na víčko, ale to bahínko bylo celkem příjemné) Určitě si umíte představit jak jsem po tom vypadala:o)...

Po hodině poctivého štukování jsme u stěny a půl a stále pokračujeme. Ano štuk jsme měli všude a všude, po další hodině úplně všude:o)  „ Tak jsme si krásně zaštukovali“ řikám mu, hodil po mě pohledem ať už radši mlčím a já poslechla :o) 

Část třetí: barva - První začnu asi tím, jak jsme jí vybírali, v krámě jsme si vzali vzorky, po dvou hodinové živé debatě jsme se nakonec rozhodli. Šli jsme jí tedy koupit.. „ 1500,- za 25m2? Si dělaj srandu, no tak to vyberem jinou“ Dvě hodiny poctivé debaty a nakonec vydupané barvy padly během 10 vteřin.. „ Tak a teď příjde kolo druhé“ říkám si... Ne ne, nebylo jen druhé bylo i třetí, kdy jsem si nevydupala ani druhou barvu, již levnou, shodli jsme se až na třetí a čtvrté barvě. Přítel je schoval za zády, já zavřela oči, řekla ruku  - levou, vytáhl levou ruku a jak to tak chodí barvu jsme vzali z pravé ruky. Světlá dýňová tedy vyhrála.

Část čtvrtá: malování: „ Jdem na to“ říká mi, „ Hele jsi si jistý, že ta barva bude stačit?“ ptám se ho. „ No tak snad vím, jak se počítá m2“.. „ Ahááá, pán tvorstva promluvil,tak to abych ty čistý věci nedávala moc daleko“ problesklo mi hlavou. Nepletla jsem se.. Barva stačila na 2 stěny a půl.. Ovšem větu typu „ já jsem ti to řikala“  a smích jsem v sobě udržela ( ale dalo to práci, to mi věřte:o))

Abych to zkrátila, stihli jsme to. Ještě tentýž den jsme doštukovali, domalovali a docela se i pobavili:o)

Další den jsme malovali chodbu - Teplý kámen - název barvy, barva opět nevyšla, protože jsme barvu kupovali ve stejný den, jako do pokoje. Opět to nikomu nedošlo a opět jsme museli do krámu:o) Každopádně mise splněna i v chodbě.

Ztráty: Rozbitý kryt na pojistky, rozbitá vázička, obklady trochu víc zašpiněné a o sobě ani nemluvím

Zisk: Krásně vymalováno a uklizeno jak na Vánoce:o)

S malováním pevné nervy a (s)mějte se krásně

Niki :o)

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_______________

Niki, opravdu jste mě pobavila. :) Jak štukováním, tak i fintou výběru levé - pravé ruky. Jste správná ženská na správném místě. Tak se na ty pány tvorstva musí. A určitě jste teď oba spokojeni. :)

Díky moc a kdyby jste zase někdy náhodou štukovala, tak se nám u toho i vyfoťte.

Saša

Tématem dnešního vydání - 26. července 2011 - jsou barvy v naší domácnosti

 • Jakou barvou máte vymalovány vaše pokoje?
 • A proč jste volili právě takovou barvu?
 • Že je moderní, že se vám líbí?
 • Shodnete se se svým partnerem na barvách ve vašich místnostech?
 • Vymalujete si doma sami?
 • Experimentujete nebo se držíte při zemi?
 • Kdy jste naposledy malovali?
 • Upřednostňujete tapety?
 • Převažují ve vašich bytech barvy teplé nebo studené?
 • Napadlo by vás vymalovat si na černo?
 • S jakou nejpodivnější barevnou kombinací jste se setkala?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn kosmetikou AVON - svým způsobem, týkající se také malování. :)

kosmetika