Nike Sportswear představuje dosud největší kolekci, která vznikla ve spolupráci s Liberty. Letní kolekce přináší ikony z 39leté historie Nike ve spojení s nadčasovou neodolatelnou elegancí osobitých vzorů z dílny Liberty.

Výsledky předešlých kolekcí (Liberty Dunks uvedené na jaře 2008 a Blazers v roce 2009) se staly okamžitě celosvětovým hitem. Limitované edice neodpovídaly obrovskému zájmu a řada lidí neměla možnost si exkluzivní a vyhledávané boty pořídit.

Aby mohly letní lásky v roce 2011 kvést naplno, představí Nike novou kolekci v celkem 12 provedeních pěti různých modelů bot. Výstřední tvary nebo květinové ve výrazných barvách, tak charakteristické pro Liberty, ladí s čistou linií designu bot Nike Blazer, Skinny Dunk Hi Premium a Air Force One. Tato kolekce také světu přinese zcela nové Moc Chukka Sandal.

Archiv Liberty obsahuje více než 43 000 unikátních potisků, jež dávají designérům značky Nike prakticky neomezený tvůrčí potenciál. Tatum aplikuje klasický drobný květinový vzor. Umbel využívá také motivů flóry, avšak působí spíše dojmem jemně vyřezaného kusu dřeva. Návrháři využili také potisky bizardním geometrickým vzorem. Tom's Jets představuje detailně propracovaný oboustranný potisk s válečnými letadly ze 40. let a pilotem jménem Tom. Ebs je grafický vzor s lomenými čarami v ohromující paletě pastelových barev a Kara's Trees je tvořený impresionistickým tornádem lístků vytvářejících obraz vzorované, téměř tkaninu připomínající krajiny.

Kolekce Liberty bude k dostání od května exkluzivně v Ikoniku a v butiku Kláry Nademlýnské.

Blazer

nike

První model Nike Blazer znamenal průlom ve sportovní obuvi. Uvedený byl v roce 1973 a pojmenovaný podle basketbalového týmu Portland Trail Blazers. Toto jméno si skutečně zasloužily vzhledem k tomu, že se jednalo o první hoop boty značky Nike. Jako vítaná alternativa nadupanější basketbalové obuvi té doby nabídl model Nike Blazer hned několik zlepšení a výhod pro hráče: nejkvalitnější kůže, podešev s lepší přilnavostí, pevnější podpora, nižší hmotnost. Netrvalo dlouho a jednoduché bílé kotníčkové boty se znakem swoosh se staly prakticky předepsaným dress-codem nejen na basketbalovém hřišti, ale i mimo něj, a otevřely tak značce Nike cestu k dominantnímu postavení mezi basketbalovou obuví.

Air Force 1

nike

Legendární model AF1 se zrodil v roce 1982, kdy Bruce Kilgore zavedl model Nike Air do světa basketbalu. Tahle klasika hoop obutí se stala jedním z nekultovnějších produktů značky Nike vůbec. Charakterizuje je jednoduchý nadčasový design, který si získal mnoho fanoušků, kteří si vybírali z tisíců nejrůznějších variant modelu AF1. Říká se jim „nejbasketbalovější boty“ - první a poslední slovo ve světě basketbalu. S historií, která překračuje hranice kultur, cestou z palubovky na asfaltová hřiště po celém světě zůstává podstata tohoto královského kousku v každém novém vylepšení neporušena.

Dunk

nike

Model Nike Dunk se poprvé objevil v roce 1985 a získal si z produktů značky Nike tu nejširší oblibu. Dunk mají renomé jako fantastické boty na basket, skate i BMX, představují výběr toho nejlepšího, jsou kusem historie, uměleckým dílem, ikonou určitého stylu. Rok 1985 byl rokem, kdy kultura a sport překračovaly hranice jednotlivých odvětví a žánrů s dosud nevídanou intenzitou a kdy se zrodila nová éra sebevyjádření. Model Nike Dunk byl ztělesněním tohoto trendu. Díky těmto botám se z týmů stávaly kmeny, z jednotlivců hnutí a definice basketbalové boty se obrátila úplně naruby.

Reklama