Představujeme rodinu moderní tréninkové obuvi, které je navržená speciálně pro ženy a využívá revoluční technologie Diamond FLX.

 

STUDIE KONTRASTŮ

 

Baví se, ale je cílevědomá. Je krásná, ale náruživá. Sportovní a stylová. Představuje odvážný střet energie, která čeká na uvolnění. Trénuje, aby posílila své tělo i mysl. A třebaže bere trénink vážně, není ochotná při tréninku dělat ústupky, pokud jde o vzhled.

 

Sport jí nejenom dává sílu k tomu, aby šla důsledně za svým cílem, ale také jí poskytuje pocit hrdosti nad tím, co její tělo dokáže. Chce, aby její tělo trénovalo co nejlépe, a proto by její oblečení mělo být co nejpohodlnější. Zároveň by ale mělo zrcadlit její hrdost a ženskost.

 

Cílem NikeWomen je nabídnout ženě oblečení, v němž se bude cítit nejlépe, vypadat nejlépe a které jí dodá sílu. Letos na jaře představuje NikeWomen jasnou, svěží a mladou kolekci plnou modelů, které lze kombinovat podle chuti a které splňují tréninkové potřeby žen. V těchto modelech budete vypadat úžasně všude – s přáteli v kavárně nebo při tréninku pro důležitý závod. A oblíbené tréninkové oblečení je dostupnější než dříve, neboť internetový obchod nikestore.com vám poskytuje skvělou alternativu ke kamenným obchodům!

 

 

 

TRÉNINKOVÉ BOTY JSOU URČENÉ NA TRÉNINK

 

Zní to jako samozřejmost, stojí to ale za zopakování: tréninkové činnosti si žádají obuv, která zpevní nohu při pohybu v každém směru. Běžecké boty zpevňují chodidlo pouze při pohybu dopředu (pokud tedy neběžíte pozpátku). Tréninková obuv by ovšem měla zpevňovat chodidlo i během rychlých pohybů do různých stran. Ne vždy se ovšem podaří najít správnou tréninkovou obuv, když nám zároveň záleží na stylu. Místo toho si do tělocvičny bereme běžeckou obuv nebo běžné městské tenisky, které sice nezpevňují tak, jak potřebujeme, ale aspoň vypadají dobře.

 

NikeWomen si tento problém tento problém uvědomuje a řeší jej: v rámci NikeWomen vznikla řada Sister Series, kolekce modernizované obuvi, která ženě pomáhá být silnější, rychlejší a obratnější. Boty jsou navíc ohebnější, takže chodidlo se může pohybovat přirozeně na nejrůznějších druzích povrchu. Dívky, které trénují, aby byly silnější, ale nechtějí dělat žádné stylové kompromisy (a která taková není?), mohou řadu Sisters zvolit bez dlouhého přemýšlení. Více o Sister Series za chvíli. Teď si ale dopřejme lekci dějepisu...

 

LEKCE DĚJEPISU ZDARMA

 

Nejdřív několik faktů o chodidlech: Chodidlo se skládá z 26 kostí, 18 svalů a 14 šlach. Když ztrácíte rovnováhu, miliony drobných čidel na chodidlech vysílají signály do mozku. Vzhledem k tomu, že celá hmotnost těla spočívá na chodidlech, musí chodidla fungovat jako specializované nosné plošiny. Klenba chodidla pak funguje jako tlumič nárazů.

 

V Nike věděli, že trénink naboso posiluje důležité, avšak zanedbávané stabilizační svaly: svaly, které chrání před zraněním, přidávají centimetry k výskoku a zlepšují celkovou sílu a blahobyt těla. Vzhledem k tomu, že působením síly se svaly zvětšují, pak takové cvičení nejen oživuje chodidla, ale z jeho přínosů těží i zbytek těla: posilují se lýtka a svaly kolem kolenou a dokonce i zádové svaly. Trénink naboso rovněž zlepšuje přirozenou funkci chodidla – umožňuje důležitou senzorickou zpětnou vazbu, která aktivuje svalové stahy pohlcující nárazy. Přílišná ochrana plosky chodidla před podkladem může tuto zpětnou vazbu oslabit.

 

Nike tedy vytvořila Nike Free, pozoruhodnou technologii, která umožňuje chodidlům dělat to, co přirozeně dělají už miliony let: sloužit jako základna pro fungování lidského těla.

 

POKROK NE VŽDY POSTUPUJE ROVNĚ KUPŘEDU

 

Nike Free, to byl první krok – úkolem bylo vzít technologii primárně určenou běžcům a použít ji na tréninkovou obuv. To znamenalo vypravit se do Sportovní výzkumné laboratoře Nike, moderního výzkumného zařízení ve Spojených státech, kde vznikají špičkové technologie Nike. Zde biomechanici a návrháři obuvi Nike vytvořili novou podobu tréninkové technologie: Diamond FLX. Vychází ze stejných zásad jako Nike Free, umožňuje chodidlu využívat vlastní sílu a zároveň poskytuje veškeré zpevnění a stabilitu, které ženy potřebují během tréninku.

 

Přínosy technologie podešve Diamond FLX se neomezují jenom na chodidlo – tím, že dovoluje přirozený pohyb, zlepšuje reakční čas a maximalizuje účinnost, což se zase projevuje lepší celkovou rychlostí, pohyblivostí, rychlostí a rovnováhou. V důsledku toho posiluje tělo a dokazuje, že pokud jde o tréninkovou obuv, jsou diamanty opravdu nejlepším přítelem každé dívky.

 

TO JSOU SESTRY – SEZNAMTE SE

 

Představujeme Nike Sister Series – barvitou rodinu moderní tréninkové obuvi, které je navržená speciálně pro ženy a využívá revoluční technologie Diamond FLX. Tyto boty spojují zpevnění při pohybu do více směrů a skutečně posilují ženské tělo, takže díky tomu může trénovat na maximální potenciál.

 

 

NIKE ZOOM SISTER ONE+

 

Dokonalá tréninková bota pro ženy, které chtějí maximálně využít možností svého těla ... a své obuvi. Nová technologie podešve Diamond FLX je spojením přírody a technologie. Nabízí zpevnění při pohybu do více stran, vyšší ohebnost a přirozený pohyb, který ve svém důsledku posiluje chodidlo. Je to jako trénovat naboso, akorát lepší.

 

Revoluční zpevňující systém Flywire čerpá inspiraci z lan vysutých mostů, napodobuje šlachy v chodidle a vyznačuje se vynikající ohebností. Technologie Flywire – která po téměř sedmiletém vývoji měla premiéru na olympijských hrách v Pekingu – umožnila Nike vyrobit svou vůbec nejlehčí a nejpevnější funkční obuv. Tato technologie dále proměnila způsob konstrukce obuvi, a to snížením množství materiálu potřebného na svršek boty na pouhé nezbytné minimum.

 

Svršek z prodyšné síťoviny modelu Nike Sister One+ udržuje chodidlo v příjemné teplotě a pohodlí, zatímco tlumicí systém Zoom Air uvnitř se stará o citlivé tlumení. Strategicky rozmístěné výstupky na pryžové podešvi zaručují vynikající přilnavost a trvanlivost. Bota je kompatibilní se systémem Nike+, což přijde vhod dívkám, které do svého tréninku zařazují běhací pás.

 

 

NIKE SHOX ZIP SISTER+

 

Sportovní, impulsivní a krásná. Nabízí dynamickou funkčnost a je to nejlehčí a nejohebnější tréninková bota Nike Shox. Bota obsahuje technologii podešve Diamond FLX pro zpevnění při pohybu do více stran a přirozený pohyb. Minimální konstrukce a měkké výstupky umožňují maximálně plynulý krok. Nový tlumicí systém Shox se čtyřmi sloupky je nižší a umožňuje stabilnější přechod od odrazu k došlapu. Bota je kompatibilní se systémem Nike+, což přijde vhod dívkám, které do svého tréninku zařazují běhací pás.

 

NIKE BOLD SISTER MID+

 

Moderní, zábavná a naprosto nečekaná. Otřásá všemi stereotypy spojenými s polovysokou botou lehkou, neboť se vyznačuje ultra ohebnou a maximálně zpevňující konstrukcí. Pro zpevnění při pohybu do více stran, lepší ohebnost a přirozený pohyb má bota novou technologii podešve Diamond-FLX. Tato Bold Sister nabízí pevnost v oblasti klenby, ohebný svršek a tenký tlumicí systém Zoom Air v patě.

 

NIKE ZOOM QUICK SISTER+

 

Bezstarostná, spontánní, ochotná k čemukoli. Dokonalá směs zpevnění a ohebnosti v lehké botě. Umožňuje chodidlu využívat vlastní sílu díky nové technologii podešve Diamond-FLX. Má lehký, prodyšný svršek, zpevněný vpředu. Nízký tlumicí systém Zoom Air v patě se stará o citlivé tlumení.

 

Více informací najdete na www.nikeplus.com

 

Redakční tip: Nejen boty, ale další zajímavé trendy věci od Nike najdete v novém obchodě NikeWomen v obchodním centru Arkády Pankrác