Máte chuť vyzkoušet nový sportovně–taneční styl, založený na pohybech hip-hopu, latin a ragga-afrického stylu? My jsme jej vyzkoušely a fakt to stojí za to! Možná vám na první pohled přijde, že to nezvládnete, ale opak je pravdou. Za chvíli pochopíte, že krokové variace jsou velmi jednoduché, a začne vás to bavit. Podívejte se na termíny Nike Dance Tour, které budou probíhat po celé republice, a přijďte si to zkusit!

 

Od února 2005 do Čech přichází Nike dance, nový sportovně–taneční styl, založený na pohybech hip-hopu, latin a ragga-afrického stylu. Pro Nike je tanec jeden z nejčistších výrazů individuality a tvůrčího ducha, stylu a inovace, pohybu a rytmu. Tanec je o zdatnosti, která umožňuje, aby choreograficky připravené i volné sestavy byly ještě inspirativnější, úchvatnější a přínosnější. Tanec mění parametry sportu. Tanec nesvazují žádná pravidla. Nepotřebuje kurt ani hřiště. V tanci jde především o pohyby.

 

Choreografii Nike dance vytvořil Jamie King, jeden z nejuznávanějších tanečníků a choreografů v současném zábavním průmyslu. Jamie King je uznávaný pro svou jedinečnou schopnost proměňovat nové a ještě neznámé tanečníky ve vybroušené hvězdy a povznášet i ty nejzavedenější umělce na novou úroveň, a to jak při  živém vystoupení, tak v hudebních videoklipech. Jamie King je mistr tvorby a inscenace tanečních sekvencí. Působil jako choreograf pro celou řadu klientů, mezi něž patří Ricky Martin, Britney Spears, Shakira. Především je ale třeba vyzdvihnout jeho osmiletou tvůrčí a režisérskou spolupráci s „královnou popu“ Madonnou.

 

Od 13. února bude po České a Slovenské republice probíhat Nike Dance Tour propagující tanec jako vhodnou formu cvičení pro všechny ženy. Zájemkyně se mohou přihlásit na webových stránkách nikewomen.com/cz. Nike Dance Tour bude probíhat v těchto městech:

 

-          Brno 13. 2.

-          Praha 19. 2.

-          Opava 6. 3.

-          Plzeň 13. 3.

-          Košice 12. 2.

-          Banská Bystrica 26. 2.

-          Bratislava 12. 3.

-          Praha 16. 4. - Nike Dance Convention

 

Nike Dance Tour vyvrcholí 16. dubna, kdy v T-Mobile aréně proběhne Nike Dance Convention za účasti zahraničních tanečníků, zpěváků a dalších zajímavých osobností.

 

Nike Dance Team v české republice je tvořený deseti nejlepšími fitness instruktory a tanečníky. Koordinátorkou je Charlotte Anderson, švédská instruktorka aerobiku. Mezi dalšími členy týmu jsou Yemi A.D., tanečník, choreograf, moderátor, hlavní představitel shupiny JAD, Miro Olšanský, trojnásobný mistr světa v hip-hopu a další.

 

V průběhu února a března se do jednotlivých fitness center budou zavádět Nike dance hodiny, na kterých se výraznou měrou podílela vedle Jamiho Kinga také Laure Courtellement, francouzská tanečnice, fitness instruktorka a zakladatelka nového tanečního stylu Ragga Jam.

Reklama