Slavná „bublina“ neboli technologie Nike Air je na trhu už 30 let, od uvedení převratného modelu Air Max 1. Před pouhými čtyřmi lety byly představeny první boty s technologií Flyknit – závodní běžecké boty Nike Flyknit Racer. Modely s touto technologií se už stihly probojovat mezi nejoblíbenější, a proto budou letos poprvé tyto dvě inovace použité na jedné botě. Představujeme Nike Air Max 1 Ultra Flyknit.

f

Po testech mnoha prototypů vyšel z rukou designéra Bena Yuna návrh boty, která má na špičce a na jazyku konstrukci Flyknit pro lepší ventilaci a zároveň pevnou patu, která dodává noze oporu.

dBezešvá špička se tak napojuje přímo na mezipodešev, která je nad originální podrážkou Air Max 1. Pohodlné Nike Air Max 1 Ultra Flyknit budou dostupné v mužské a ženské barevné verzi od 28. července v obchodech a nové aplikaci SNKRS pro iOS a Android.

Stejně jako u ostatních Flyknit modelů ani tady se nezapomíná na environmentální dopady výroby. Použití technologie Flyknit omezí odpad vzniklý při výrobě až o 60 %. Sedmdesát procent z výrobních materiálů je navíc recyklovaných, pochází třeba z plastu. Od roku 2010 takto bylo na produkty Nike recyklováno víc než 3 biliony plastových lahví.

Reklama