popcl.jpg

Nenechte se zlákat zdánlivě výhodnou nabídkou
Pokud jste se rozhodli změnit dodavatele energií, čeká vás hledání toho vhodného. Jak se při procesu hledání neztratit a zvolit si takového poskytovatele, který bude fér a nezvedne vám zálohy měsíc po podepsání smlouvy? Až si budete prohlížet nabídky potenciálních nových dodavatelů a budou se vám zdát až moc výhodné, měla by se vám v hlavě rozsvítit výstražná kontrolka. Spolehliví dodavatelé energií totiž nehrají žádná divadla a mají výši záloh založenou na skutečných výdajích. Můžete se u nich tedy spolehnout na to, že se v následujícím roce nedočkáte závratně vysokého nedoplatku.

Snadná komunikace a přístup k zákazníkovi
Jelikož dodavateli za poskytovanou elektřinu platíte, měl by být k dispozici kdykoliv to bude potřeba. Nemůžete se dovolat na pobočku a telefon vám nezvedají ani v zákaznickém centru? Pomyslete na to, jak by asi komunikace s takovým dodavatelem probíhala, kdybyste řešili nějaký problém. Berte tedy při výběru v potaz i to, jaký nabízí dodavatel servis zákazníkům.

Dejte si pozor na skryté poplatky
Poslední, na co si při vybírání nového dodavatele elektřiny musíte dát pozor, je to, zda uvádí ceny se vším všudy. Cenu si vždy pečlivě zkontrolujte, neboť mnohdy některé společnosti uvádí ceny bez DPH nebo bez dalších poplatků – a vy se pak nestačíte divit ve chvíli, kdy obdržíte první vyúčtování. Jenomže v té chvíli je již pozdě na reklamace. Poctiví dodavatelé si na nic nehrají, nepředstírají nižší ceny, než které skutečně nabízejí a neskrývají žádné poplatky.

Ušetřit můžete i svícením
Abyste snížili výdaje za elektřinu, můžete provést několik změn i ve svém chování v domácnosti. Jaké světelné zdroje se ve vašem domově vyskytují nejvíce? Věděli jste, že i na nich záleží, kolik elektřiny spotřebujete? Pokud při nákupu žárovek koukáte pouze na jejich vzhled a tvar, příště vezměte v potaz i jejich příkon a spotřebu elektrické energie.

Udělejte si radost
Až bude úspěšný výběr nového poskytovatele za vámi, můžete si udělat radost a pořídit si do své domácnosti například nové lampy, lustry či něco úplně jiného. Využít můžete i nejrůznější slevy obchodních řetězců. Protože na šetření není nic špatného.

Spoustu štěstí při výběru nového dodavatele. Pokud budete pečlivé ve vyhledávání informací, narazíte na takovou společnost, s níž budete spokojená a nebudou na vás číhat žádné skryté poplatky.

Zdroj obrázku: sommart sombutwanitkul / Shutterstock.com

Reklama