O přejezdu informuji  sice se zpožděním, ale věřím, že i tak to bude pro Vás zajímavá informace – třeba Vás inspiruje k nějakému menšímu výletu do jižních Čech v létě, nebo se tohoto přejezdu můžete zúčastnit příští rok.

Pan Dr. Pavlík je vedoucím přejezdu sedmi šumavských vrchů a poskytl mi následující informace.

Díky velkému zájmu, se na přejezd vydávají dvě skupiny, každá jiný víkend. Trasa přejezdu je pouze pro zdatné turisty, celkově je totiž převýšení 2 800 m.

Tento rok je naplánovaný následující program:

První den trasa přejezdu (tedy v tomto počasí spíše pochodu – neb kvůli počasí, kdy je sněhu málo, se trasa s největší pravděpodobností půjde pěšky) měří 38 km. Cesta začíná i končí v Novém údolí (kde je hraniční přechod do Německa), pokračuje přes Třístoličník, Trojmezí, Plechý.

Druhý den je naplánováno 30 km z Volar po úbočí Jedlové, přes Bobík, Boubín do Kubovy Hutě.

Třetí den třicetikilometrová trasa začíná v Kubově Huti, jde přes Obrovec, Světlou horu, Bukovec a končí na Churáňově.

Ubytování je zajištěno v Kubově Huti.

Pokud se příští rok budete účastnit zimního přejezdu, nezapomeňte se dobře obléci, mít s sebou náhradní oblečení, věci osobní potřeby, baterku, pas. Protože velká část trasy vede liduprázdným a neznačeným terénem, je nutné, aby se účastníci drželi ve skupině.

Pokud máte zájem o více informací pro příští rok, napište na mailovou adresu pavlik@chmi.cz. .

A teď ještě něco málo turistických informací o místech, kterými trasa prochází. 

Třístoličník – jeden z hraničních vrchů v jižních Čechách. Prochází jím česko-německá hranice. Za své jméno vděčí třem kamenným žulovým blokům, jež zub času a počasí vytvaroval do podoby „trůnů“. Vrch se zvedá do výšky 1 311 m nad mořem. Po české straně se na vrchol dostanete nikým neobydlenou krajinou, z německé strany je přístup po asfaltové silnici. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst na Šumavě. U úpatí vrchu se nachází pomník, jež byl postaven na počest stavitele Schwarzenberského plavebního kanálu Josefa Rosenauera. Plavební kanál měří celkem 51 km.

Nedaleko Třístoličníku se nachází Trojmezná hora, se dvěma vrcholy. Ten na české straně měří 1 362 m, na německé straně se nachází vrchol nižší 1 358 metrů nad mořem. Nedaleko, na Trojmezí, ve výšce 1 321 m nad mořem se stýkají hranice tří států – České republiky, Německa a Rakouska.

Boubín se vypíná do výšky 1 361 m nad mořem a na jeho jihovýchodní straně se nachází Boubínský prales. Stáří stromů se zde odhaduje na 300-400 let.  

            
Reklama