Pan Dr. Pavlík je vedoucím přejezdu sedmi šumavských vrchů a poskytl mi následující informace.
Díky velkému zájmu, se na přejezd vydávají dvě skupiny, každá jiný víkend. Trasa přejezdu je pouze pro zdatné turisty, celkově je totiž převýšení 2 800 m.
Tento rok je naplánovaný následující program:
První den trasa přejezdu (tedy v tomto počasí spíše pochodu – neb kvůli počasí, kdy je sněhu málo, se trasa s největší pravděpodobností půjde pěšky) měří 38 km. Cesta začíná i končí v Novém údolí (kde je hraniční přechod do Německa), pokračuje přes Třístoličník, Trojmezí, Plechý.
Druhý den je naplánováno 30 km z Volar po úbočí Jedlové, přes Bobík, Boubín do Kubovy Hutě.
Třetí den třicetikilometrová trasa začíná v Kubově Huti, jde přes Obrovec, Světlou horu, Bukovec a končí na Churáňově.
Ubytování je zajištěno v Kubově Huti.
Pokud se příští rok budete účastnit zimního přejezdu, nezapomeňte se dobře obléci, mít s sebou náhradní oblečení, věci osobní potřeby, baterku, pas. Protože velká část trasy vede liduprázdným a neznačeným terénem, je nutné, aby se účastníci drželi ve skupině.
Pokud máte zájem o více informací pro příští rok, napište na mailovou adresu pavlik@chmi.cz. .
A teď ještě něco málo turistických informací o místech, kterými trasa prochází.
Třístoličník – jeden z hraničních vrchů v jižních Čechách. Prochází jím česko-německá
Nedaleko Třístoličníku se nachází Trojmezná hora, se dvěma vrcholy. Ten na české straně měří 1 362 m, na německé straně se nachází vrchol nižší 1 358 metrů nad mořem. Nedaleko, na Trojmezí, ve výšce 1 321 m nad mořem se stýkají hranice tří států – České republiky, Německa a Rakouska.
Boubín se vypíná do výšky 1 361 m nad mořem a na jeho jihovýchodní straně se nachází Boubínský prales. Stáří stromů se zde odhaduje na 300-400 let.
Nový komentář
Komentáře
zajímavý článek
díky za tip na výlet
Já přešla jen Třístoličník - odpoledne začalo pršet,
už sotva šmajdal, tak jsme se střídali v jeho nošení, zabloudili jsme, druhý den jsem nemohla vstát z postele, ale stejně to bylo super