Možná se ve snaze „zakrýt“ nedostatky své postavy oblékáte do volných věcí. Možná se cítíte pohodlně, ale věřte, že dobrému, natož elegantnímu vzhledu to moc nepřidá. Naopak. Působíte neforemně a baculatější, než ve skutečnosti jste. Víme, jak to změnit.

fashion

Dnešní Škola stylu si vezme na „paškál“ velmi častou „chybu“, která ubližuje našemu zevnějšku. Kombinaci širokých horních i dolních dílů oblečení. Zdá se logické, že to k sobě nepasuje, ale když se podíváte kolem sebe, není to nic neobvyklého.

Občas za to můžou „módní trendy“, které jakoby záměrně stavěly na ošklivosti a deformaci postavy. Jak jinak si vysvětlit kombinaci širokých kalhot nebo nabíraných sukní s „krabicovým“ živůtkem? Něco takového nesluší ani vysokým a štíhlým, natož malým, či výrazně tvarovaným.

 

móda

Ale většinou je za tím snaha zakrýt nějakou tu „nedokonalost“ spojená s výmluvou pohodlí. Proto se některé ženy a dívky do volného oblečení tak často schovávají. Nevědomky si tak ubližují, protože zakrývají i to, co je na jejich postavě hezké. A že se vždycky něco hezkého najde, to mi věřte.

Pokud sledujete naší Školu stylu od začátku, jistě víte, že každý tvar postavy má své klady. A ty je potřeba ukázat, nikoliv schovávat.

Čtěte také: Alfou a omegou správného výběru oblečení, je tvar postavy. Znáte ten svůj?

Každá z nás je originál. Se svými nedokonalostmi i přednostmi. U některé je tou předností štíhlý pas, u jiné zase hezké nohy, paže nebo ramena. A když to hezké zabalíme do volného oblečení, bude celá naše postava působit neforemně a těžkopádně.

Uvedu příklad:

Když si k širokým kalhotám oblečete rozevlátou halenku, rovnou košili, nebo oversize svetr, vaše postava ztratí tvar a proporce. Ale když si k nim oblečete přiléhavý top, vypasované sako, nebo projmutou košili, získáte šik model.

Více o širokých kalhotách se dočtete v tomto článku ZDE

Pokud máte hezké nohy, ukažte je v úzkých kalhotách a pouzdrových sukních a noste k nim rovně střižené, nebo volné vrchní díly, abyste docílily správné harmonie.

móda

Více inspirace najdete v této kapitole Školy stylu.

Máte-li štíhlý pas, byl by hřích ho schovávat. Možná patříte k postavě typu A nebo postavě X.

Zaměřte se především na něj a nenoste oblečení, které ho zakrývá. Nechte ho vyniknout třeba v široké sukni a přiléhavém topu.

Více o vaší postavě a horních dílech oblečení se dočtete v tomto článku ZDE