„Nepatřím k ženám, kterým by malé děti lezly na nervy. Naopak. Moje sestra má dvojčata a moc ráda je hlídám. Vždycky se společně vyblbneme. Přesto jsem se rozhodla, že vlastní děti nechci, protože se bojím, že bych po porodu vypadala jako moje máma,“ svěřuje se Erika.

63c922cab8fdfobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Eričina matka přibrala během obou těhotenství velké množství kil a po porodu se jí je nepodařilo shodit. Trpí obezitou a není schopná se sebou nic dělat. A Eričina sestra je na tom podobně. Není sice vyloženě obézní, ale nadváhu má značnou.

„Vím, že je to blok, který jsem si sama vytvořila v hlavě, ale nemůžu se ho zbavit, přestože chodím na sezení k terapeutovi. Miluju svou štíhlou postavu, kterou si udržuju tím, že málo jím a pravidelně cvičím a nikdy se jí nechci vzdát. To se radši vzdám dětí,“ tvrdí žena.

Když se podívá na matku nebo sestru, jsou to pro ni odstrašující příklady. Nejenže mají kila navíc, ale když se staly matkami, přestaly se o sebe úplně starat.

„Vidím to i na svých kamarádkách. Je to jen dítě, dítě, dítě a sebe odsunuly někam na úplně poslední kolej – za manžela, domácnost i domácí mazlíčky. Chodí neupravené, v teplácích… Takhle prostě dopadnout nechci. Problém je ale v tom, že jsem zatím nenašla partnera, který by mé rozhodnutí o bezdětnosti toleroval, takže mi na tom ztroskotalo už několik vztahů,“ uzavírá Erika.

Zdroje: respondentka Erika

Čtěte také: