Čtenářka slavuska měla štěstí, jezdila bez přilby, bez cyklo oblečení i bez schopnosti kolo opravit, ale nikdy ji nepotkalo nic špatného, když vynecháme pár boulí. Díky slavusko za Váš příspěvek.

Hezký slunečný den všem čtenářkám.
Na kole jsem se naučila docela pozdě, až v 6 letech, ve školce, všichni mí spolužáci už to v té době uměli. a jak jsem se naučila? To vlastně ani nevím, pamatuju si, že jsme měli ve školce 2 kola bez koleček, já na nich nikdy nejezdila, ani to nezkoušela, ale pak jsem si jednou na jedno sedla, a rozjela jsem se, úplně sama.

Od té doby jsem už jezdila na kole ráda, ale svoje první kolo domů jsem dostala až kolem 8 let, byl to starý červený favorit dovezený od tety z Moravy. Bylo to velké kolo, dospělácké, štěstí, že jsem byla vysoká, tak jsem na šlapky dosáhla. Mamka s jako samoživitelka nis lepšího dovolit nemohla. Na kolo mi ale začala šetřit, a asi ve 10 jsem dostala svoje první nové kolo. Krásné, modročerné, asi za 5000. A na projížďky jsem jezdila často, buď se jen po škole projet po okolí, časem jsem jezdila vždycky pár stanic metrem na úplný kraj Prahy, a na kole ven z Prahy. Jednou jsem dokonce odpoledne po škole dojela až do Berouna, a zpátky jsem jela vlakem, to mi bylo asi 15. Můj osobní rekord je asi 80 km, tehdy jsem jela vlakem na Kladno, pak na kole až někam za Rakovník, a Zpět jsme nastoupila tuším že v Řevničově.

Opravit kolo jsem nikdy nepotřebovala, je to zázrak, ale nikdy v životě jsem nepíchla, i když jsme najezdila tisíce kilometrů. Měla jsem nějaké dobré duše, jelikož jednou jsem přejela dokonce přímo rozbitou flašku, a kolo vydrželo. Přiznám se tedy, že opravit píchlé kolo bych nezvládla. A jezdila jsem zásadně v normálním oblečení, po (ne)slušivém dresíku obepínajícím moje špeky jsem nikdy nezatoužila.

Jako řidičce mi cyklisté nevadí, pokud nejedou na úzké frekventované silnici 2 vedle sebe, a takřka se nedají předjet.

A bohužel v posledních 4 letech jsem na kole neseděla, bez dětí se mi na projížďku nechce, s cyklosedačkou se bojím, že bych kolo neudržela, a do cyklovozíku se mi moc nechce investovat takových peněz, kvůli občasné projížďce.

A bouračky? Pár menších kolizí jsem měla. Nejhorší byla někdy v 10 nebo 11 letech, jela jsem u nás na sídliši z prudkého kopce, kde byla samá zatáčka, vyhlídla si mě vosa, a začala mě obtěžovat, já se po ni začala ohánět, do toho jsem zabrzdila přední brzdou, a už jsem v plné rychlosti letěla..podotýkám, že tehdy bylo normální jezdit bez přilby, to jsme si koupila až 4 roky nato. Nakonec to skončilo jen obrovskou boulí na hlavě, a pár odřeninama, ani u doktorky jsem tehdy nebyla.

No a asi v 9 letech jsem dostala neskutečně hloupý nápad, že při pomalé jízdě zkusím, co to udělá, když strčím nohu do předního kola. No co by to udělalo, podle očekávání jsem sletěla. Ale holt jsem to musela vyzkoušet :-). A tenhle pád se kupodivu obečel bez jediného škrábnutí. A poslední, resp. první bouračka, v dětství jsme jezdili každé prázdniny na 3 týdny k tetám na Moravu, do města se jezdilo na kole, a máma mě tam vozila na takové červené přední sedačce. No a jednou kolo neukočírovala, a spadly jsme i s kolem do kopřiv. Ani tehdy se nám naštěstí nic vážnějsšího nestalo. 

slavuska


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

brahmaputra

Reklama