Čtenářka Mirka1954 nám k tématu pro změnu napsala, že není velký slavitel svých narozenin a ani si nepotrpí na dárky. Nejvíc ji těší, když si na ní její blízcí vzpomenou. A co ještě prozradila? :)


 

Stárnutí si moc nepřipouštím, narozeniny mám stejně až v srpnu, takže další pomyslná číslice mého věku se změní až za pár měsíců. Navíc jsme v tomhle všichni nastejno, čas se nám počítá všem stejně. Pravda, připouštím, že na někom je to vidět méně, na někom více. Takže i já se snažím používat rádoby zázračné protivráskové krémy, člověk má pocit, že alespoň něco dělá, i když nejsem naivní a o jejich účincích si myslím své.

Vlasy zatím nešediví a to se dá stejně lehce vyřešit barvou na vlasy. Ale už k tomu slavení. Nikdy jsem nebyla já (a ani zbytek mé rodiny) nějaký velký slavitel. Příbuzných moc nemáme, stejně se s nimi téměř nevídáme, takže si to oslavím v kruhu té nejbližší rodiny a pak s kamarádkami. Navíc je to s mými narozeninami tak, že jak je mám v srpnu, jsme stejně pravidelně mimo domov.  Ve firmě, kde pracuje manžel, mají každoročně dovolenou ve stejnou dobu, takže se sebereme a jedeme na týden ke kamarádům na druhý konec republiky, oni by to bez naší pravidelné letní návštěvy nepřežili :-DNo a zrovna v tu dobu mám narozeniny. Samozřejmě dělám jakoby nic, nemluvím o tom, nechci, aby se kamarádi zbytečně zabývali nějakými dárky, přece jenom nemají nejvyšší příjmy.

Ale samozřejmě, že si datum mého narození pamatují, odpoledne většinou popřejí, dají mi nějakou pozornost a večer uděláme posezení u grilu s vínečkem a hlavně s dobrou náladou.  Naštěstí nám vždy vyjde počasí a řeknu vám, že toto naše letní posezení je mnohem lepší, než nějaká oslava např. v restauraci. Po návratu domů to pak „dooslavíme“ se zbytkem rodiny a kamarádkami, udělám většinou nějaké menší pohoštění, dostanu dárečky a je to za námi. Na nějaké velké dary si nepotrpím, člověka hlavně potěší, že si na něj lidé vzpomenou a to mi úplně stačí. Tak doufám, že letos opět odjedeme pryč a že se vše zase prožije v tomhle komornějším duchu.

mirka1954

Pozn. text nebyl redakčně upraven

Téma zítřejšího dne: Slavíte ráda narozeniny?

  • Přála byste si o pár let omládnout?
  • Jak vzpomínáte na to, když vám bylo náct?
  • Jakou míváte v den svých narozenin náladu?
  • Platí u vás: čím starší, tím lepší?
  • Jak a s kým slavíte své narozeniny?
  • Dělá vám vrásky váš věk?
  • Jak prožíváte své narozeniny?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Yves Rocher.

b

Další příspěvky už prosím neposílejte!

Reklama