63f35ce2b2c11obrazek.png
Foto: Profimedia

Řadu let jste strávila v Kanadě. Máte tam ještě nějaké pracovní závazky, nebo už je to uzavřená kapitola? 
Teď se spíš soustředím na to, co je tady. Na divadlo, televizi a dabing. A samozřejmě taky na muziku. Měla jsem dlouho ve všem pauzu a teď začínám cítit, že zase jedu skoro na plnej plyn. A moc mě to baví.

Nezasteskne se přeci jen vám nebo synům po zemi, kde jste strávila tolik let? Je něco, co vám v Česku třeba chybí?
Synům samozřejmě hodně chybí kamarádi. Věděla jsem, že to nebude lehké, ale jsou to stateční tvorové a Evropa jim dává zase jiný pohled na svět. A Praha je klenot, který je úžasné vnímat jako domov. Nejen turisticky. Všechno bereme tak, jak to je.

Aktuálně docela dost hrajete v divadle. Na co byste diváky pozvala?
Do divadla jsem se vracela opatrně a zlehka. Chtěla jsem zažít pořádnou hereckou jízdu a užít si cestu zpět na prkna na 100 %. A všechno tohle mi splnilo představení Štěstí, které režíroval Ondra Zajíc. Spoluhráčkou mohu být Hynkovi Čermákovi. Takže mám štěstí na skvělou společnost v Divadle Palace. Přijďte se podívat.

Co dabing, neupozadila jste trošku tuhle disciplínu? 
Vůbec ne. Dabuju jako čert. Nedávno jsem s Vojtou Hájkem a Borkem Lipským dokončila dabing k filmu, který by měl jít letos do kin. Točila jsem ho v zahraničí, takže jsem potom dabovala samu sebe, což je malinko jiné než dabovat cizí osobu. Té to zkazit nechcete a sobě tuplem ne.

Vaším přítelem je Zdeněk Polívka, MMA zápasník. Už jste si společně zatrénovali?
Já jsem spíš tanečně orientovaná bytost a nerada se pouštím na led, který neznám. I když nikdy neříkej nikdy. Pro mě byly vždycky nej sporty plavání, step, balet, tenis, ale vždycky nakonec vyhrála škola. A studium cizích jazyků a filozofie. Řekla bych, že jsem studijní typ.

63f35d04c1de1obrazek.png
Foto: Profimedia

Stává se vám, že vás jako krásnou ženu muži obtěžují, pokřikují na vás na ulici apod.? Neporadil vám Zdeněk nějaké chvaty?
Nestává. Chodím zakuklená jako sněhulák a nejsem a nikdy jsem nebyla žádná kráska s gazelíma nohama. Proto asi ani moc neřeším stárnutí. Když v životě nespoléháte primárně na to, jak vypadáte, tak je všechno lehčí. Ale je samozřejmě fajn cítit se dobře, o tom žádná. 

Co děláte proto, abyste si udržovala stále tak mladistvý vzhled?
Chodím s pejskem do lesa, vybíhám schody, často se směju, nepiju alkohol a pořád se něco učím. A samozřejmě mě taky omlazují moji kluci. K Pokémonům ani k legu už bych se nebýt jich asi nedostala.

Jak se vlastně díváte na estetické zákroky a procedury? Jste proti nim, nebo byste něco podstoupila či pravidelně podstupujete? 
Do své oblíbené Petra Clinic chodím pravidelně na rázové vlny. To není úplně typická parádička a bolí to jako blázen. Ale jsem chodcem na dlouhé tratě a odnášejí to moje paty, takže za takové procedury jsem moc vděčná. Pokud se ptáte na botox apod., tak to se mě zatím netýká.

Patříte k ženám, které by nenalíčené nešly ani s odpadky, nebo na běžné pochůzky zůstáváte bez make-upu?
Hodně se líčíme v divadle a na place při natáčení, takže v běžném životě mám ráda, když moje pleť volně dýchá. Ale třeba taková řasenka je bezvadná věc. Nebo balzám na rty. O co se ale snažím pečovat opravdu hodně, jsou moje vlasy. 

Dala byste čtenářkám tip na nějakou vaši oblíbenou kosmetiku?
Velmi ráda. Už několik let jsem hrdou tváří parfému Vitco Perfect. Krásně voní a úspěšně si razí cestu k českým ženám každého věku, i když konkurence je veliká. Má takovou čistě elegantní a nevtíravou vůni. Na vlasy, které někdy dostávají hodně zabrat, ráda používám šampon a kondicionér od VitcoHair.

Zdroj: autorský rozhovor s Lucií Vondráčkovou

Čtěte také: