shutterstock-1492062725.jpg

Foto: Shutterstock

„Když přijedete do hotelu, ocitnete se v neznámém prostředí, o kterém si myslíte, že je bezpečné. Problémem je, že pokud by se měl spustit požární poplach, co budete dělat? Víte, kde je nouzový východ? A víte, jak se k němu dostat?“ pokládá otázku v rozhovoru pro The Sun.

Podle Figginse bychom se například měli ubytovávat v hotelu nejlépe mezi druhým a čtvrtým podlažím. Žebřík hasičského sboru totiž jen zřídka sahá nad čtvrté patro. Takže kdyby například hořelo, byl by problém se dostat bezpečně ven.

Úplně nejlepší je ale čtvrté patro. Čím výše bydlíte, tím menší je dle Figginsových slov pravděpodobnost, že vás někdo okrade. Ale nezapomínejme pořád na výšku hasičského žebříku, který už dál nedosáhne. Takže čtvrté patro je ideální… pokud ovšem nejste Číňan. V Číně je čtyřka nešťastným číslem, které symbolizuje smrt, a tak, pokud jste pověrčiví, zkuste patro číslo tři.

Čtěte také: Nejčastější i méně obvyklé pověry. Kterým věříte vy?

Figgins také doporučuje, projít si po příchodu do hotelu mapu s trasou k požárnímu schodišti a spočítat dveře mezi vaším pokojem a požárním schodištěm.

Také upozorňuje, že není dobré nahlas někde říkat číslo svého pokoje. V hotelovém lobby se může skrývat zloděj, který se vydává za běžného hosta. Když vás pak uvidí třeba v baru nebo jak odcházíte z hotelu a zaslechne předtím číslo vašeho pokoje, bude vědět, že má zrovna příležitost vás za vaší nepřítomnosti navštívit. Požádejte tedy například při přihlášení, aby vám hotelový personál číslo zapsal, místo řekl.

shutterstock-100266008.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroje: The Sun, How Stuff Works