My si tady stěžujeme na zvrzané účesy, ale co když přijde těžká nemoc a s ní vezmou za své i vlasy? Tohle smutné téma připomněla naše čtenářka s nickem Maryene

Krásný den s krásnými vlasy na ženě-in.

Vlasy, to by bylo pro mě nekonečné téma. A příhod s kadeřnicemi stejně tak. Od facky, kterou jsem, já hodné dítě, dostala jenom proto, že jsem jí při stříhání foukla do sčesané ofiny. Za svůj život jsem vystřídala několik kadeřnic, účesů i barev vlasů. Nejhorší období bylo ale obdobé trvalých mého mládí. Já, děvče s dlouhými rovnými a z nynějšího pohledu slušivými vlasy jsem zatoužila po moderní trvalé. Od kadeřnice jsem vyšla jako ovce, nemluvě o utrpení samotného „zákroku“, kdy jsem myslela, že mi čpavek v přípravku sežere celou hlavu.Přesto mě to neodradilo a ke stejné kadeřnici jsem chodila dále a módní trvalou jsem ji nechala párkrát ještě zopakovat. Když se dívám na fotky z té doby, sama se nepoznávám.

V současné době zajdu ke kadeřnici jen občas zastřihnout konečky, poopravit střih. Barvím se sama a už přiliš neexperimentuji. Stříhám sama doma i manžela poté, co si kadeřnice v jakémsi zamyšlení špatně nastavila strojek a manželovi, který si přišel jenom zkrátit vlasy, vyholila na zátylku čtverec.

Jednou jsem také absolvovala tzv. proměnu v jednom prestižním pražském kadeřnictví. Přestože to byl účes a sestřih v řádu několika tisíc, byla jsem velmi rozčarovaná a zklamaná a vůbec mi to neslušelo.Vlasy naštěstí dorostou.

Nechci dnes naříkat nad nepovedenými účesy, protože v rodině prožíváme období, kdy moje švagrová při své nemoci přišla o všechny vlasy. Má velmi slušivou paruku, ale nikdo neví, co by dala třeba i za méně slušivý a třebaže i pokažený účes od kadeřnice. Za účes z vlastních vlasů.

Hezký den přeje Maryene 

Milá Maryene, držím vaší švagrové moc všechny palce, aby se zase mohla radovat ze svých vlasů

Text nebyl redačně upraven

Reklama