Moje první zkušenosti s alkoholem, na které si pamatuji, sahají do dob, kdy mi bylo pět let. Jezdily jsme s mamčou k tetičkám na návštěvy a jak už to tak bývá, vždy se něco popilo a mnohdy maminka se mnou cestovala podroušená a vysmátá - no z pohledu ostatních cestujících autobusu to asi muselo vypadat šíleně - ale mamča nebyla ten případ matky alkoholičky, zkrátka byla mladá a občas to trochu přehnala. Nikdy nebyla zpitá do němoty, spíš tak lehce v náladě, ale někdy jsem se, zejména když vtipkovala s řidičem autobusu, za ní šíleně styděla. Druhý den jí vždy bylo šíleně zle, a to ať vypila sklenku vína, nebo celou láhev. Možná i proto mě alkohol nijak nepřitahoval.

Prvně jsem byla opilá asi v 18-ti letech, kdy jsem se napila jen asi proto, abych před ostatními nevypadala jako malá holka. Ani tenkrát mě na alkoholu vskutku nic nezaujalo, nechutnalo to a po mamince jsem zdědila slabý žaludek. Můj den po mejdanu začínal na toaletě a většinou, když se to trochu přehnalo, tak tam i skončil. Pamatuji si, že jsem jednou prozvracela celý víkend. No nicméně, jednou za čas, se to prostě někde zvrhlo a asi dvakrát za život jsem měla i celkem pěknou výlohu... Po čase jsem se dokonce naučila pít tak, že mi druhý den bylo celkem fajn, akorát mi to stále prostě nechutnalo a nechutná.

No a jednoho krásného dne mi došlo, že pít jen proto, že pijí všichni okolo, je blbost, a tak jsem přestala pít alkohol úplně. Řekla jsem si, že budu pít pouze když budu mít chuť, ale já tu chuť nemám nikdy. Nemám ráda pivo po obědě a ani dobré víno k večeři, ani aperitiv, nic. Možná nejsem normální, protože když se někde něco slaví a já nepiji, tak se mě všichni ptají, jestli nejsem nemocná nebo těhotná, čím jsou veselejší, tím jsou rejpavější.

NIKDO NECHCE CHÁPAT, ŽE MI TO NECHUTNÁ...

Vaše Kateřina


Děkujeme za zajímavý příspěvek.

Tak přesně stejný člověk je moje sestra - zkoušela už leccos a vlastně jediné, co jí chutná, jsou hodně sladké likéry - ale ten alkohol v tom stejně mít nemusí, nejradši by, kdyby se vyráběly nealkoholické :). Je pravda, že když už ji někdo přesvědčuje, aby si něco dala, řekne si o Carolines nebo o něco podobného a dotyčného obvykle ta cena odradí od toho, aby jí nutil další pití :) A navíc se to dá pomalu usrkávat...

Také Vám alkohol nechutná? Jak řešíte nabídky kamarádů a ctitelů, ať si něco dáte? Nebo máte nějaké své oblíbené pití - třeba nějaký koktejl? Napište nám!

redakce@zena-in.cz

Reklama