Naši čtenářku s nickem Krupová vyděsilo složení uzenin a ráda by se vás, milé čtenářky, zeptala, zda neznáte nějakého poctivého řezníka, který vyrábí uzeniny bez přídavku rychlosoli. Poradíte?

Dobrý den,  htěla jsem se s vámi podělit o svou zkušenost s uzeninami. Viděla jsem video A dost! a docela mě vyděsilo. Né že bych dřív nevěděla, že uzeniny nejsou nijak zdravé a výživné, ale že je v tom rakovinotvorná látka, jsem dosud nevěděla. Konkrétně E250 a E249.

Jako první jsem koukla do vlastní ledničky a vyhodila salámy, paštiky a uzeninu asi za 250 kč. A od té doby salámy obecně nekupuji a pozorně si čtu složení. Mám velkou chuť na šunku, halušky s uzeným a zelím a nebo na paštiku. Jakoukoli uzeninu ale vezmu do ruky v obchodě, prostě to tam je.

Obešla jsem celé naše město, a že není vůbec malé. Nikde mi nedokázali prodat párky nebo salám, kde by nebyl ten sajrajt. Je to prostě všude i v paštikách. Jedině v rybích konzervách to není. Obecně se dá říct, že hlavně ve vepřovém a hovězím mase. Asi je zbytečné říkat, že to obecně je nezdravé pro dospělého, co to v tom případě udělá s dětmi. V mojí rodině před rokem umřel někdo na rakovinu tlustého střeva a opravdu bych to nikomu nepřála. Proto jsem se zařekla, že před tím nezavřu oči a opravdu už jsem několik měsíců salám na chleba nekoupila. Bála jsem se, jak na to bude reagovat můj manžel, ale co to A Dost! viděl také, musel mi dát zapravdu. 

Objevila jsem na internetu eko farmu, kde vyrábí mimo jiné i šunku bez rychlosoli. Je někde z okolí Brna. Kdyby měl někdo tip ze čtenářek na soukromého řezníka, který dělá svou práci poctivě a rychlosůl nepoužívá, budu ráda za tip.Nejlépe ze Severní Moravy. Zatím jsem na takového nenarazila. Uvažuji o šunkovaru a o domácí šunce. Jinak doporučuji všem se na ty videa podívat, nejde tam jen o rychlosůl ale i o další Ečka a švindle v potravinách. 

http://www.stream.cz/adost/10001380-dusitany

Zdraví Krupová

Milá Krupová, pokud se bez šunky a jiných uzenin neobejdete, držím vám palce, abyste našla opravdu poctivého výrobce. Ale jak ho poznáte? Můžete mu věřit, když mu nevidíte mu pod prsty? Možná by bylo jednodušší se těchto potravin vzdát úplně.

Reklama