Jak patrno z titulku, také čtenářka Nikar upřednostňuje knihy klasické, a prostřednictvím svého příspěvku nám posílá i pár knižních tipů.

Dobrý den, čtenáři a čtenářky, 

Krásné téma. Knihy mám moc ráda už od dětství a tato láska dosud nevyprchala. Ráda chodím do knihkupectví a vybírám si, pokaždé bych nejraději odcházela s plnou náručí knih, avšak to zas nejde. Ale ročně několik knih si pořídím a několik i dostanu. Nejvíce od mé kamarádky, se kterou jsem se seznámila před 15 let a pravidelně si dáváme ke svátku, k narozeninám a pod stromeček navzájem knihu. Ano, jsme dospělé, máme své rodiny a děti, ale tento rituál si vzít nenecháme.

V současné době mám rozečtenou od Browna knihu Ztracený symbol, ano, není to jeho nejnovější román, to je Inferno, ale tento titul jsem ještě nečetla, tak jse m se do něj pustila. Mám několik oblíbených autorů a tak kupuji zejména knihy od nich - Sidney Sheldon, Jeffery Deaver, James Patterson, Martina Cole, Juddi Adler Olsen, Ken McClure, Ian Rankin, Dan Brown...od nich mám opravdu mnoho knih, snažím se vždy doplňovat sbírku. Z toho také vyčtete, jaký žánr je můj oblíbený :-). Potom ráda čtu knihy založené na skutečních příbězích a pak to, co dostanu. 

Mám ráda klasickou knihu, kouzlu elektronické knihy jsem nepropadla. Moje mamka si ji pořídila. Jak do dopadlo? Půjčuje si knihy ode mne. Nevím, nezaujalo mě takto číst knihu. Mám ráda prostě listování stránek, jejich vůni. Navíc jsem ten čtenář, který když se začte, nevidí neslyší, jen stránky otáčí a asi by by  vadilo šmátrat po obrazovce. Dříve jsem ráda chodila i do knihovny, nyní již nechodím, ani nevím proč. Možná je to tím, že si ráda knihy kupuji a ráda je vlastním.  Takže, až malý po obědě usne, budu pokračovat v mé oblíbené činnosti, ve čtení. 

Přeji pěkný den. 
Nikar

P.s. Jednou za čas si přečtu knihu znovu, v těhotenství jsem přečetla celou knihovnu a musím se přiznat, že některé tituly byly pro mne jako nové :).

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Ano, člověk zapomene, po čase v knihách najde neobjevené či znovu objevené. A také se častokrát stane, že knize porozumí jinak, než před lety. Tedy až napodruhé.
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den.
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

  • Jste čtenářkou knih?
  • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
  • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
  • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

Reklama