Čtenářka Gwendylon si vybrala svůj nick podle oblíbené postavy - ženské hrdinky. Kdybyste měli možnost, vybrat si vlastní přezdívku, kde byste hledali?


Dobrý den,

v dobách, kdy jsem začínala na internetových portálech, byla volná většina přezdívek (nejedná se o pravěk, ale o rok 2003). Měla jsem tedy na výběr. Kupodivu jsem nezvolila něco typu Ostrá holka či Holkokluk, což by odpovídalo mému tehdejšímu rozpoložení, ale oblíbenou postavu ze série o Čaroději, Gwendylon Gallowglassovou, jejímž duchovním otcem je Christopher Stasheff.

Kromě některých podobných fyzických atributů, jako je téměř totožná barva vlasů a očí, vlastně ani nevím, proč jsem se s ní ztotožnila. V té době jsem byla militantní feministka, ne nepodobná Červené Zorce, naopak Gwen je jemná, něžná, ženská. Ovšem - a to zřejmě rozhodlo - se silným smyslem pro spravedlnost a plamenným temperamentem v případě ohrožení toho, co považuje za důležité. Nebo že bych v době, kdy jsem se cítila na padesát, byla cynická a brojila proti jakémukoli mužskému elementu, chtěla být přece jen ženou?

Zdraví,
Gwendylon

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Pište mi dnes o svých přezdívkách...

  • Jak jste k přezdívce přišli?
  • Máte jen jednu?
  • Dali jste někomu přezdívku? A proč?
  • Máte svou přezdívku rádi?
  • A co nick na Ženě-in, používáte ho ještě někde jinde?

redakce@zena-in.cz

Reklama