V příspěvku čtenářky MaVy se dozvíte, že je lépe lidem, kteří vyrůstají s oběma rodiči. Sama to štěstí měla jen nějaký čas...

Další čtenářský příspěvek dorazil od MaVy. Polemizuje nad tím, zda je lépe dětem s oběma rodiči...


Dobré odpoledne všem.

Tohle je takové zvláštní téma. Někdo s tatínkem žil krátce a miloval ho, jiný i s maminkou byl rád že od nich odešel, dalšímu tatínek chyběl, ale mamince ne. Možná zas někdo žil jen s ním. Každopádně lépe se asi píše těm, kteří o tátu nepřišli a jejichž rodiče žijí, nebo do stáří žili spolu.
I to by mohl být ukazatel, že lépe je těm, kteří mají oba milující rodiče.

Já jsem prožívala krásné dětství s milujícím otcem a rodinou do sedmi let, pak otec tragicky zemřel. Mám dojem, že snad teď v dospělosti jsou chvíle, kdy mi chybí ještě víc než dřív. Byl to tatínek, který si s dětmi hrál, ale uměl se postarat o všechno/mamka bývala často v nemocnici/. Nikdy se na nás děti moc nezlobil, nikdy nás nebil, ale byl přirozenou autoritou. Byl spíš starším kamarádem a bylo na něj vždy spolehnutí. Byl typem člověka, který nemluví o tom jak být čestný, odvážný, obětavý, ale taky s páteří, on takový prostě byl. Měl mouchy jako každý druhý, byl paličatý a jen z vyprávění, když došlo k hádce muselo být po jeho.
Mám na to asi dost konzervativní názor, ale dle mě by každé dítě mělo mít milující obětavou matku a kamarádského a zodpovědného a milujícího tatínka, kdo je přísnější je podle mě fuk. V naší rodině jsem to já. Prostě vzor ženy a muže. Nemám nic proti sňatkům lidí se stejným pohlavím, ale mám pocit že ten protipól by měl být možná zastoupen aspoň nějakou tetkou, nebo strejdou, aby se nastolila rovnováha.

Jinak znám taky pár matek vychovávajících dítko sami a dobře, fakt ale je, chlapa aspoň k dětem by braly všechny.

I když je to asi utopie,všem dětem bych to přála.

Zdravím MaVy a hezký víkend!


Douška z redakčního e-mailu jako dovysvětlení...

No děkuji,
ale když jsem teď viděla co jste z toho vypíchl, tak to teda pěkně děkuju, takhle já jsem to přeci vůbec nemyslela! Plus tohle tam nebylo nijak důležité.

MaVy

Poz. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 14.7.2013: Role otce v rodině

  • Vyrůstala jste v kompletní rodině?
  • Jaká je, podle vás, úloha otce v rodině?
  • Myslíte si, že se úloha otce v rodině za posledních řekněme 30 let změnila?
  • Je vůbec v dnešní době (podle vás) otec v rodině důležitý, nebo si pohodově vystačí matky samoživitelky?

Otázek na téma úlohy otce v rodině je strašně moc. Odpovězte na jakoukoli, které vás napadne, byť jsem ji zde nenadhodil. Zajímají mě vaše zkušenosti z dětství, z manželství... Zajímají mě vaše názory! A proč, že jsme vybrali toto téma? Ano, tušíte správně, třetí červnovou neděli budeme slavit Den otců. Věřím, že máte ke svým tátům dobrý vztah a že jim v neděli uděláte nějakou pěknou oslavu! Můžete mi také napsat, co pro svého taťku na neděli chystáte.Pro jednu čtenářku, která přispěje k tomuto tématu, tu mám připravený balíček se sušenkami OREO v hodnotě 200 korun – takový malý sladký dárek. Příspěvky posílejte nejpozději 14.7.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu...

oreo2

Reklama