Všichni víme, že slunce je dobrodiním pro tělo i duši. Ale málokdy bereme na vědomí, že všeho moc škodí, a u opalování to platí dvojnásob. Nic nezpůsobuje stárnutí pleti rychleji než dlouhodobé opalování. Vinu na tom mají volné radikály, které vznikají v pokožce působením ultrafialového záření. Porušují zdravé buňky, vedou k chorobným změnám a působí předčasné stárnutí tkáně. Tomu se dá značnou měrou zabránit, držíme-li se těchto rad.

Nechoďte na slunce nikdy bez ochranného krému. UV filtry v něm obsažené pohlcují ultrafialové paprsky už na povrchu kůže a zabraňují poškození buněk.

Namažte se nejméně půl hodiny před opalováním, aby se krém stačil dostatečně vsáknout.Vrstvu pravidelně obnovujte, zvláště pokud se více potíte nebo plavete. Potem a otřením se ochranný film stává propustným ještě před uplynutím dovolené doby.

Rozhodně odejděte ze slunce, když pomine čas vypočtený podle ochranného faktoru. Ani dodatečné natření krémem už pak před úžehem neochrání.

K opalování využívejte častěji ranního slunce. Asi do deseti hodin je záření poměrně nízké.


Polednímu slunci se zásadně vyhýbejte.

K ošetření pleti po slunění použijte lehké emulze a gely s vysokým obsahem vlhkosti. Mastné přípravky zesilují hromadění horka ve tkáni, místo aby jej zmírnily.

Je-ji pokožka přece jen zarudlá a chcete jí dodat hezčí tón, použijte trochu samoopalovacího krému.

Tak co, milé ženy-in, dodržujete všechny zásady zdravého opalování?
Znáte svůj fototyp?
Jaký používáte faktor?
Vyhýbáte se polednímu žáru?
Co děláte, když se spálíte?
Používáte kosmetiku nebo zaručené domácí recepty?
Napište nám!