Někdy se svět kolem nás zdá trochu neskutečný. Pomocí počítačů vytváříme jinou, virtuální realitu a pomocí radiových vln můžeme dostihnout jeden druhého kdekoli na světě. Tato realita světa ovlivňuje mezilidské vztahy a vytváří nový, zcela jiný typ romantiky. Něha již není jediným způsobem vyjádření citů a tužeb. Romantika v současné podobě znamená atmosféru, v níž nic není takové, jaké se zdálo ještě před chvilkou.
Nadcházející jaro bude ve znamení spojení zranitelného a ostrého. Je to romantika plná protikladů – hra, kterou spolu se zápalem hrají přátelé i milenci. Všechny tyto protiklady se pak spojují v jarním trendu s názvem Sweet Crystal (Sladký křišťál).
Plnokvěté karafiáty, tulipány v pastelových i zářivých barvách, malokvětý hvězdník a gerbera, jemný narcis – často s oranžovým středem – a krajkoví maličkých květů limonky (Limonium) tvoří základní prvky kytic v tomto jarním trendu.
Světlé pastelové tóny jsou v působivém kontrastu s výraznými jasnými, téměř zářivými barvami. Odstíny barev květin jsou voleny tak, aby jeden tón plynule přecházel v druhý. Někdy se pro květinová aranžmá a kytice volí pouze květiny kontrastních barev.
Z materiálů se v trendu Sweet Crystal může používat popelín a krajka v kombinaci s lesklým plastem. Plisované hedvábné materiály se volně obtáčí okolo strohých, téměř asketických kytic. Používají se vázy z průhledného nebo barveného skla, voda je obarvena na odstín květů.
Kytice mohou být uvázány volně a vzdušně nebo naopak přísně strukturovaně, ale poté jakoby ledabyle upuštěné do vázy. Častou dekorací bude řada miniaturních kytic ve stejných vázách uspořádaných v hravém rytmu. Některé kytice vypadají téměř jako dorty lákavě nazdobené květinami, které svádějí k ochutnání. Interiéry vkusně vyzdobené takovými kyticemi a květinovými aranžmá tak dostávají nový vzhled. Nic není ve skutečnosti tím, čím se zdá být.

Text a foto: Holandská květinářská kancelář