Čtenářka Věrat se vdávala před 40 lety a dostala radu, která ji rozplakala. A má také jasný názor na „mužskou“ výchovu dětí.  Díky Věrot za Váš příspěvek. I když s Vámi z principu zásadně nesouhlasím. Každé dítě by mělo mít jak otce, tak matku, kteří společně dítě vychovávají. Máte pravdu, že někdy se příšerně chovají muži, ale já znám ve svém okolí i ženy, které svou výchovou děti ohrožují. Tedy někdy je mizerným rodičem muž, jindy žena. A je mi líto všech dětí, které nedostávají to, co by od rodičů dostávat měly. Ale mužský prvek ve výchově je nenahraditelný, stejně jako ženský…

Můj příspěvek v dnešní době vypadá jako dobrý vtip, ale byl smutnou realitou a jako celý můj další život varováním před naivitou až blbostí.
Coby vysokoškolačka jsem se svým přítelem, studentem a nyní významným profesorem francouzštiny na jedné slovenské
univerzitě navštívila jeho kamaráda v příšerném brněnském pavlačovém bytě bez vody a se suchým záchodem mimo miniaturní byt.
Uhádli jste, tento přítelův kamarád-dělník se stal mým prvním a osudovým mužem. Neznajíc antikoncepci, musela jsem se před 40 lety vdávat.Být svobodnou matkou se nenosilo.
Do výchovy budoucího dítěte mně tcháni nezasahovali, jelikož nebylo pokřtěno.
Nikdy ale nezapomenu na radu své budoucí tchýně, která mně, studentce, zabavila poslední mužovu výplatu na uhlí, když byl vojákem základní služby,abych na dítě nic nekupovala, protože by mně mohlo umřít!
Myslela to asi dobře, ale vyznělo to morbidně.Brečela jsem jako zjednaná,
Na dítě jsem od tchánů nedostala nikdy ani korunu.Dokážete si možná udělat obrázek poměrů, z nichž pochází můj muž.
V mesaliančním manželství jsem zůstala, ale krátké měsíce poblouznění a později život s výchovou dvou dětí se mně vůbec nevyvedl.Varuji budoucí potencionální maminky : nedejte zase tolik na doporučování mužského prvku ve výchově dětí! Pokud to bude muž - despota, který si léčí mindráky na vás a dětech, tak terno neuděláte. Taky vychovávající muž většinou dá časem přednost sportu, alkoholu, kamarádům či jiným zájmům. Pokud ne, zaujme třeba zcela protikladný postoj proti vašemu, takže výchova dětí je jeden velký zmatek.
Fandím samostatným maminkám, pro současný systém krize manželství je to určitým, byt ne ideálním řešením
Věra
Nechtěné těhotenství a výchova díěte s naštěstí teď řeší úplně jinak.
No uznejte, nebyla moje starostlivá tchýně přímo „ k sežrání „ ?

Věrat
 Příspěvek nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne:

Mluví vám někdo do výchovy vašich dětí?

  • Rozmazluje vám je?
  • Jak to snášíte?
  • Kterou radu jste si vzala k srdci a jste za ni vděčná?
  • Která rada vám přišla nejabsurdnější?
  • Kdo radí víc? Vaši rodiče, nebo „tchánovci“?
  • Už jste se někdy kvůli dobře míněným radám pohádala?
  • Do čeho byste si nikdy nenechala mluvit?
  • Umíte asertivně rady odmítnout, když se vám nelíbí?
  • Žádala jste vy sama o radu? Ptala jste se, jaké jste byla dítě a co na vás platilo?

redakce@zena-in.cz

A jedna z vás, ta která bude mít zítra, v pátek 13. v 8 hodin ráno pod svým příspěvkem nejvíce reakcí, získá luxusní přívěšky z kolekce SWAROVSKI ELEMENTS od společnosti www.svet-koralku.cz  

sperkxy

Reklama