shutterstock-1614126184.jpg
Foto: Shutterstock

Toto místo přitahuje mnoho turistů z celého světa, a to jak batůžkáře, tak i movité cestující. Ale velmi populární je samozřejmě i mezi Vietnamci. Patří sem také zátoka Nha Trang Bay, která je považována za jednu z nejkrásnějších zátok vůbec. Jednou za dva roky se zde koná Mořský festival, který přiláká ještě větší množství turistů než obvykle.

Až do období francouzské kolonizace nebývalo místo Nha Trang ničím jiným než rybářskou vesničkou. Podle Francouzů to bylo ale ideální místo na koupání, a tak se rozhodli investovat a proměnit ho na letovisko. Na své si zde přijdou jednoznačně i milovníci potápění. Spolu s nebeskými plážemi, horkými prameny, různorodými druhy ryb a barevnými korálovými útesy pod vodou se Nha Trang zařadil mezi nejlepší místa k potápění a šnorchlování. Od ledna do srpna je zde nejlepší počasí na koupání a opalování.

FotoJetxc.jpg
Foto: Shutterstock

Kromě pláží je Tha Trang také známým zábavním centrem Vietnamu. Je zde řada komplexů jako Vinpearl land, Tri Nguyen Akvárium, resort Hon Tam a další. Okolí Nha Trangu pak nabízí také krásné lesy, vodopády a hory Hon Ba. Pokud jste přehřátí slunečním svitem, určitě to dokáže zmírnit čistý vzduch a chladivé teploty. Vědci odhadují, že v těchto horách žije více jak 60 ohrožených druhů živočichů a roste zde kole 40 vzácných rostlin. Takže pokud vás unaví pláže, může být tím pravým místem k návštěvě právě Hon Ba.

Po příjezdu do Nha Trang budou turisté ohromeni mimo jiné i jeho pochoutkami, většinou z různých druhů mořských ryb. Město je ve Vietnamu známé také díky výrobě vysoce kvalitní a údajně nejchutnější rybí omáčky. Tato omáčka hraje důležitou roli v tajných recepturách místních specialit.

FotoJet.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: Vietnam Travel, Local VIetnam, Nomadic Matt, Wikipedia

Reklama