Pěkný prosincový pátek celé redakci a všem čtenářkámˇmagazínu Žena-in,
za tři dny přiletí Ježíšek, a tak i já se chci podělit o pár obrázků a „našich“ tradic.


K nám přilétá Ježíšek 23. 12. v noci a přinese ozdobený stromeček. Není nic hezčího než rozzářené dětské oči, které na Štědrý den ráno koukají na připravený stromeček a kdy z úst syna šeptem zní: „Maminko, tak vidíš, i letos jsme byli hodní a dárky budou.“


Na stole na nás čeká tradiční domácí vánočka a mísa ovoce. Během celého dne se kromě tohoto nesmí nic jíst, tak koukáme na pohádky, zajdeme rozsvítit svíčky na hřbitovy a přidáme nějaký starý zvyk: lití olovo, pouštění skořápek se svíčkami aj.


                                                                       ranní stůl

Večer prostřeme vše najednou a pak už jen zasedneme k večeři a při tichém přehrávání koled si vychutnáváme rybí polévku, salát a tradičního kapra. I kdyby zvonil zvonek a nebo deset telefonů, nikdo z nás se nezvedne a vnímáme jen to kouzlo.


                                                                    večerní stůl

Když všichni dojíme, sklidíme ze stolu, jdeme zapálit ven prskavky a to už u nás zvoní zvoneček, a když se vrátíme, zahlédneme už jen závan Ježíškova pláště, stromek září a pod ním bývají dárky. I když jich tam letos nebude moc, nemohu se dočkat a věřím, že nám to na radosti neubere ani maličko.


Krásné prožití nádherných svátků a plno lásky, pohody a štěstí přeje

Jacquelline

 


Milá Jacquelline, když máte malé děti, bývají Vánoce nejkrásnější. Přeji Vám, aby se i ty letošní povedly a Vaše děti měly z dárků radost.

 

Reklama